Mahmut Tat neden desteklenmeli

Mahmut Tat neden desteklenmeli

Mahmut Tat neden desteklenmeli

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 21 Mart 2009, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Mahmut Tat neden desteklenmeli


MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Tat  neden desteklenmeli?


Nedenlerini sıralıyorum.


Birincisi medeni cesaretini kutluyorum. Bugüne kadar mevcut yerel yönetimi ve iktidarı net ifadelerle sorgulayan aday çıkmamıştı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP’den yeniden aday olan Macit Özcan hakkında ilgi çekici iddiaları bulup, bunu; sahipliğini üstlendiği “Büyük Mersinim” adlı gazete sayfalarında anlatması bence medeni cesaret istiyordu. MHP’nin Büyükşehir adayı Mahmut Tat bunu yaptı. Çünkü yazılı basın belgedir. Ben bu satırları yazarken Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan MEFA şirketi ile ilgili iddialar için henüz detaylı bir açıklamada bulunmadı. Yalanlamadı.


7 yıldır ülkemizi yöneten AKP iktidarının bakanı ve milletvekilleri ile de Mersin’e bir çivi çakılmadığını seçimle ilgili her toplantısında Mahmut Tat anlattı Mersinlilerden de sorgulamasını istedi.


İkincisi 1 milyona yakın Mersinliler adına gelen Trilyonlarca lira paranın önce varlığını sonra   kendilerine hizmet olarak geri dönmediğini ilk defa söyleyen Başkan adayı Mahmut Tat oldu. Vatandaş ilk kez devletin kendi adına para gönderdiğini yüksek bir sesle Mahmut Tat’ın ağzından  duymuş ve öğrenmiş oldu.


Üçüncüsü ise yerel medyanın ve ulusal medyanın kendisini çok sevmesine karşın Mersin Büyükşehir için iki yıldır çalıştığı proje haberlerinin pek yer bulmamasına ve hatta mevcut başkan Macit Özcan hakkındaki eleştiri ve  iddialarına yer verilmemesine bile aldırış etmedi.


Çünkü o inandığı dava ‘Büyük Mersin’ için yürüyordu. İnançlı ve kararlı, azimle inatla hedefe kilitlenmiş bir şekilde yürüyor. Gittiği her yerde “Büyük Mersinim’ gazetesini dağıtıp, halka CHP’li isen belediye başkanını sen sorgula, halka hizmet edemeyen sosyal demokratlığın olamayacağını sen sorgula diyor. AKP’li isen 7 yıldır Mersin’e niçin sahip çıkmadıklarını hükümetten onun bakanından ve milletvekillerinden sen sorgula diyor.


Evet Mahmut Tat’ın iddialarını okuyan vatandaşlar Vayyy be!... “Bir iki şirketle Mersin yönetilmiş” demekten kendini alamıyor.


Gönlüm isterdi ki, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Macit Özcan çıksın TV’ye karşısında ki MHP adayı Mahmut Tat ile kozlarını televizyonda paylaşsın. Mahmut Tat’ın tüm iddialarını tek tek çürütsün. Demokrasi adına çok da güzel olur. Henüz seçime  bir hafta var. Bakarsın olur mu olur?

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/c4ada30e8da61e9c6bb61eff5a07b147.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42