Sonuç ne olursa olsun Mersinli olalım

Sonuç ne olursa olsun Mersinli olalım

Sonuç ne olursa olsun Mersinli olalım

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 30 Mart 2009, Pazartesi

Haberi Paylaşın:Sonuç ne olursa olsun


Mersinli olalım


 


Bir yerel seçim sonucunu daha yaşıyoruz. Seçim günü okulları gezdim. İnsanlarımızın oy kullanma heyecanını bizzat sandık başlarında yaşadım. Kuyruklarda ses çıkartmadan, siyaset yapmadan öyle güzel sohbetler yapıldı ki işte Türk insanı bu! Dedirtti.


Ama aynı heyecanı bazı siyasilerimizde görmek bir hayli zor. Seçim gününe kadar yapılan çirkin siyasetlere alet oldular. Adaylar hakkında olmadık iftira niteliğindeki haberlere çanak tuttular. Televizyonları kapatarak güya tarafsız yayın yaptılar.


Kazanmasını istedikleri adayların tokmağını çaldılar. Keşke bunlarda olmasaydı diyeceğim ama derler ya “ekmek parası işte” öyle olsun.


Bu yerel seçimden Mersinliler galip çıktılar. Mersine sahip çıktılar. Gelecek günler Mersinlilerin olacak. Buna inanıyorum.


Mersin’in genelinde yaşanan seçim olaysız sade ve güzel oldu.  Kesin olmayan sonuçlara göre CHP’nin bir çok yerde belediye kazanamaması hatta Aydıncık ve Mut ta kaybettiği belediy başkanlıkları göz önüne alınırsa, bu partimiz kendini yenileyeceğe benziyor.


DSP ciddi bir gedik açarak gelecek seçimlerde DSP olarak varım dedi.


Üç dört aydır yoğun bir seçim atmosferinde yayın yaptık ve yorulduk. İnşallah herkes gönlüne göre bir sonuç almış olsun dileklerimle diyorum ki;


“Sonuç ne olursa olsun Mersinli olalım.”

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri