Obama ve bölücülük

Obama ve bölücülük

Obama ve bölücülük

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 25 Nisan 2009, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Obama ve bölücülük


 


ABD Başkanı Obama Ermenilerin birdenbire yok oluşuna soykırım demedi ama büyük felaket dedi. Bizim yöneticilerde bazı kalemşör medya ve yazarlarıda Obama soykırım demedi diye sevinçten göbek atıyorlar.


Yani ABD seçimleri öncesinde  Obama nın Ermeniler  soykırıma uğramıştır sözünü unutup; büyük felaket” sözünü iyiniyet olarak kabul edeceğiz. Yani Obama’yı dost bilmeye devam edeceğiz. Bu aldatıp kandırma işlev oyununu ABD cilerden başkası yapamazdı  zaten.


ABD nin ve Obama nın Türkleri sevmeyen ruh halini Başbakan Recep Tayip Erdoğan, ve AKP liler hepimizden daha iyi bilir. Bildikleri için ses çıkartamıyorlar zaten.


Türk Milleti de bu bilinçte olduğu için ABD ye ve O nun Obama sına ses çıkartmayan AKP ye yerel seçimde AKP oylarını düşüşe alarak cevap verdi. Artık ABD den uzak durun dedi ve Yapılacak ilk seçimlerde ABD ci AKP yüzde onluk dilimlerle anılmaya başlayacak, gibi gözüküyor.


***


Kıbrıs seçimleri teslimiyetin tasfiyesi olarak anılmaya başlandı. İşte aynen ülkemizde de teslimiyetin sonu gözüktü. Ülkemizde iş yapan iş adamları, memurlar işçiler, esnaflar velhasıl tüm insanlar, hesaplarını ABD ci AKP nin sandıkta tasfiye edilişini görmek için oy atacaklar.


Bu bir iddia değil. Ülkemiz siyasetinin cilvesidir.


Süleyman Demirel in oyalayıcı siyasetinin ardından atılımcı siyaseti ile teslimiyete doğru yol alan Rahmetli Özal ın bir dönem görevi vardı onu icra etti yaptı, gitti. Sonradan teslimiyetçi görevi ile Başbakan Recep Tayip Erdoğan icad edildi, o da görevini tamamladı çekilme aşamasına geçildi ve  sonrasında… Evet sonrasında gelecek olanı söylemiyorum. Yaşayıp bölünme yada bölünmeme isteğimizi hep birlikte seyredeceğiz.


***


İşte Obama nın gelişinden ve gidişinden hemen sonra gelişen bölücülük oyunundan birkaç örnek:


Kapatılma istemi ile bir yılı geçkindir mahkemesi süren  DTP nin seçime girmesi,seçimden belediye başkanlarını kazanması ve  AKP ile kavgalı gösterilmesi hemen sonrasında Obama nın gelmesi ve gitmesinin ardından Terör operasyonları ile bazı DTP lilerin gözaltına alınması ardınan DTP lilerin TBMM de oturma eylemi yapması, Ahmet Türk ün “sine-i millete döneriz gerekirse davamız için hapse gireriz” çıkışları ve şimdide 23 Nisan çocuk kavgaları:


 


Türk Polisi Çocuk dövmez


Hakkari de kafası gözü, ten rengi dahi gözükmeyen bir özel polis görevlisi 14 yaşındaki Türk çocuğun kafasına kafasına silah dipçiğini vuruyor. Hemen akabinde DTP Genel Başkanı Ahmet Türk kınıyor. Meclise taşıyorlar. Yine hemen akabinde Hakkari Valisi o polisi açığa alarak görevi hakkında soruşturma başlatıyor… ama hemen akabinde o kişinin gerçek bir polis olup olmadığı araştırılmıyor bile, sadece o polis deniliyor. Hadi polis değilse? Polis kıyafetine bürünmüş bölücülerden biriyse… Bu taraftan olaya hiç bakan yok!.. Vali o polisi görevden alırken neden ismini cismini resmini görüntüsünü yayınlamıyor?


Bende bunu soruyorum. O polisi medyaya ve kamuoyuna gösterin. Niçin o çocuğa vurdun deyin! Vurma emrini kimden  aldın deyin!


Benim bildiğim Türk polisi o çocuğa silah dipçiği ile vurmaz. O çocuğu kucaklar sever okşar. Ben Türk polisini böyle bilirim.


Artık lütfen şeffaf olun!.. Türk Milletinin kafasını bölücülerin kirli oyunları ile meşgul etmeyin.


Diğer olay Mersin de oluyor. Cumhuriyet kutlamalarında Arap kökenli ile Kürt kökenli Türk vatandaşları birbirine girdi. Olay çocuk yüzünden çıkıyor ve kavga başlıyor. Araplardan biri Kürtler için diyor ki; “dağdan geldiler bağdakini kovmaya kalkıyorlar” evet bu ürkütücü kavganın çocuk yüzünden çıkması ikinci çocuk vakası oldu. Demek ki ülkede etnik kökenlere dayalı bölücülük kavgası isteniyor.


Bu isteğe karşı gelmenin tek yolu bütünlüğü, Atatürk ilkeleri etrafında kucaklaşmayı daha çok istemekle olacaktır. Türkü, Kürdü, Arabı Alevisi, Sünnisi toplumun her kesimi birbirine Türklük Gurur ve Şuuru İslam Ahlak ve Fazileti ile daha çok sarılmalı, kaynaşmalı ve bunun için çalışmalı. Böylece Obama nın desteklediği bölücülüğün kirli oyunlarını seyretmeyi bırakmış oluruz.


 


 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri