Hükümet başarılı mı?

Hükümet başarılı mı?

Hükümet başarılı mı?

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 02 Mayıs 2009, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Hükümet başarılı mı?


Vatandaş 22 Temmuz 2007 seçimlerinde AKP’ye  %47  oy verdi. Bu oy sonucunda adeta seçim sarhoşu olan AKP ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan hemen sonrasında Cumhurbaşkanı seçimini halk yapsın diyerek, referanduma gitti ve ordan da  hükümet adına alındığını deklare ettiği %67 lik bir halkoyu  sonucu AKP’yi ve AKP’lileri uçurdu gitti. Böylece havalarda uçan AKP’liler Türkiye’yi yönettiklerini unuttular, biz koltukta otursak, yan gelip yatsak bile bu millet bize %60 oy verir düşüncesiyle hiç çalışmadılar. Ve 2009 Mart ayında yapılan yerel seçimler bu çalışmamanın sonucunu ortaya çıkardı. Türk Milleti AKP oylarını 8 puan geriye düşürüp %39 oy oranı ile AKP’ye ve Başbakan’a büyük bir ihtar verdi. Bu başarısızlığı tastikleyen ve Cumhurbaşkanına onaylatan  ise Başbakan Recep Tayip Erdoğan oldu. Hükümet darbe yemiş gibi 7 Bakan silindi gitti, bazılarının yeri değişti ve  birde Meclis dışından bir bakan atandı.


Evet AKP hükümeti başarısızdır.


Terör neden bitmiyor


Terör konusunda taviz vermeyi sürdüren hükümet ekonomik konularda da yetersiz kalınca oy kaybetti. Ekonomiden önce en önemli konu bence  Terör’dür. Terör bitmiş olsa ekonomide canlanır. Lakin terörü bitirmeyi düşünen bir hükümet yok. Hükümetin başı hiç yok. O hükümet ve başı bulunduğu zaman zaten terör biter. Neden böyle düşünüyorum?


1 Mayıs gününü de tatil yapan AKP hükümeti oldu. Peki 1 Mayıs tatil olunca Türkiye olumlu olarak ne kazandı. Olumlu kazanılan hiç bir şey yok. Aksine ülke bütünlüğünün bölünmesi için yeni sloganların atılmasına vesile olan 1 Mayıs yürüyüşleri yapıldı. Yine kan gölü yine bölücü sloganlar ile ilericiler sayesinde ülke 31 yıl geriye gitti. Kutlama kültürümüz bile bölücülük üzerine. Terör bu yüzden bitmiyor. 


***


Mersinli bakan kalmadı .


Hükümetin yeni bakanları açıklanınca gidenler belli oldu. Gidenlerin içinde ihracat rekortmeni!? Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen’de vardı. Böylece bir dönem dört bakanı olan Mersin 2009 Mayıs ayından itibaren bakansız kaldı.


Sevineler de oldu üzülenlerde. Kalmasını çok isteyen ekonomi dünyasının temsilcileri MTSO ve MESİAD üzülenler arasında yer alırken, MHP türküleri ile oy topladığı için olsa gerek MHP’liler; Kürşat Tüzmen’in gitmesine sevindiler. 


 


 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/669ddf135f8c22fccfbbdac1e71731f4.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42