Anamur Yolu

Anamur Yolu

Anamur Yolu

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 17 Mayıs 2009, Pazar

Haberi Paylaşın:Anamur Yolu


Mersin-Anamur yolunun yapımı sürüyor. Süren yapım çalışmaları kaplumbağa hızında gidiyor.


2009 Mart ayında yapılan yerel seçimler sonucunda partilerin Mersin İl Genel Meclis Üyeliğindeki sayıları belli oldu. AKP li ve CHP li  üyeler kutsal ittifak yaparak komisyon çalışmalarına başladı.


Meslektaşlarımızdan Abdullah Ayan Anamur yolunun neden tamamlanamadığını yazdı. Ödenek yokluğundan yapımı durmuş. Ayan ise, Karayolları Lojmanlarının tamir ve bakımı için milyonlarca liranın hemen ödenek olarak ayrılmasını bu anlamda eleştirdi. Lojmana para bulunuyor, yolun tamamlanması için bulunmuyor.


Demek ki Anamur yolu bitirilmek istenmiyor. Bende AKP li ve CHP li Meclis üyelerine diyorum ki, siz neden seçildiniz?


Mersinlilerin iradesini neden hizmet olarak geri vermiyorsunuz. Hadi bitirin şu Anamur yolunu. Eğer ki gücümüz yok diyorsanız, size oy veren Mersinlileri yanınıza alın yeter.


Anamur yolu bitince ne olur?


5 saatlik yol yarı yarıya kısalır. Eğri büğrü yolculuk sona erer. İnsanlarımızın içinin dışarı çıkması engellenmiş olur. Sağlıklı bir yolculuk yapılır. Sebze ve meyve sevkiyatları hem hızlı olur hem de bozulmadan yerine ulaştırılır. Turistlerin sayısı çok artar. Yörede ki  mavi bayraklı bölgeler çoğalır.


Bu kadar olumlu sonuçları olan Mersin-Anamur yolu neden bitirilmek istenmez ki?


Nükleer e hayır diyen, Çöp kavgası yapan, balık çiftliklerine hayır diyen  çevreciler, diğer STK lılar: Hadi bunu da bir sorun!

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/7e424a4e34d321c2587d2fbeaf9ef519.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42