Bir kaç nükte

Bir kaç nükte

Bir kaç nükte

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 06 Temmuz 2009, Pazartesi

Haberi Paylaşın:Bir kaç nükte


 


İttifak


CHP ile MHP ittifak kurdu. Birlikte nikah kıydılar. Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal’ın oğlunun düğününde bir araya gelen MHP’li ve CHP’li belediye başkanları birlikte düğün nikahını kıyarak ittifak yaptılar.


Yenişehir Belediye Başkanı CHP’li İbrahim Genç, Leyla ile Fırat çiftinin nikahını kıyarken, Mezitli Belediye Başkanı CHP’li Uğur Yıldırım ile Toroslar Belediye Başkanı MHP’li Hamit Tuna ise nikah şahitliği yaptılar.


Bu birlikteliği kokteyl masalarındaki bazı misafirler CHP+MHP ittifakı olarak yorumladılar. Ne diyelim, İl genel meclisinde ve belediye meclislerinde de bu ittifak sağlanır.


Haa!. Bir de unutmadan eklemek istiyorum.


İnciay Yapım’ın çekeceği “Karacaoğlan” filmi olan Elif içinde bir ittifak kursalar ne iyi olur. Darısı diyelim, yeni bir hayata başlayan çiftelere mutluluklar dileyelim. 


 


Elden gidiyor


Halkımızı galyana getirmek için birileri çıkıyor “elden gidiyor” diye bağırıyor.


Ne elden gidiyor?


-Vatan elden gidiyor.


Ne elden gidiyor?


 -Din elden gidiyor


Ne elden gidiyor?


-Demokrasi elden gidiyor!..


Gidiyorda gidiyor…Fakat hepsi yerinde duruyor.


Halbuki kimliğimizden başka !? elden giden bir şey yok.


Yakında Türküm demeye korkar hale geleceğiz. O zaman vatanda, dinde, demokraside tümden elden gidecek.


 


Kargaşa Kime Yarar


Kargaşa ortamı her zaman için çıkar guruplarının işine gelir. Kavga edenlere ne satarsın. Sopa… Savaşanlara da silah.


O zaman sopa üretmeyi yasal hale getirmek için ne yaparsın, kanun çıkartırsın… Kanun çıkartmak için ne yaparsın, meclis çoğunluğunu sağlarsın. Çoğunluk sağlanması için ne yaparsın, kargaşa çıkartırsın. Kargaşanın adı ne olur:


bazen “belge olur”;


bazen “muhtıra” olur;


bazen “mayın” olur;


bazen de “kağıt parçası” olur.


Bazen de”vicdan, din ahlak” olur


Dikkat etmek lazım, uyanık durmak gerekir;  bakarsın birileri kafanın içine elini sokar “her şey demokrasi için”  Diye diye beynini karıştırır durur.


 


Olmaz demeyin, olur


Sakın ha bir konu hakkında kesinlikle olmaz demeyin. Bugünlerde tüm olmazlar oluyor. Asker darbe yapar diye diye, yapamaz hale geldi. Topraklar yabancılara satılamaz diye diye satılır hale geldi. Kriz yok diye diye ortalık intihardan geçilmez oldu. Ak Parti bitti diye diye oylarını arttırıyor, Nerdeyse Yüzde elliyi geçecek…Sakın ha!.. sakın olmaz demeyin! Amerika ülkeyi işgal edemez demeyin!.. Eder.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/e2b288e31645f787cd2df48b7b48bded.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42