Neden Mahmut Tat ?

Neden Mahmut Tat ?

Neden Mahmut Tat ?

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 11 Temmuz 2009, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Neden Mahmut Tat ?


 


Yaz ayları gelince şehirde gazetecilik yapmak bir hayli zorlaşıyor. İnsanlarımız ya sahilde ya da yaylalarda oluyor. 12 yıldır yayın yapan gazetemiz 12 yıldır, hep insanlarımızın yanına giderek yerinde ve doğru haber yapmayı ilke edinmiştir.


Yine öyle yapıyoruz. Geçtiğimiz hafta Silifke Mut, Gülnar ilçeleri, Merkez köylerimiz dahil bir çok sahil ve yayla yerleşim yerlerini ziyaret ettik. Gezdik, sorduk öğrendik ve haber yaptık.


İnsanlarımız ekonomik olarak bunalmışlar ama sabrı da kendilerine hep tavsiye etmişler. Şükür ediyorlar hallerine, isyan yok. Ülkemizin güneydoğusunda yaşayanlar ülke ekonomisinin yarısını kullanan ve zenginlikten adeta sarhoş olmuş o yöre insanlarımız şunu iyi bilsinler. Mersin’de isyan yok!.. Bölücülük yok!..Terörde yok!.. Sizde de olmasın!


***


MHP’de İl Başkanı kim olacak?


Gezdiğimiz yerlerde görüştüğümüz MHP’li dostların hemen hepsi Mersin İl Başkanlığı seçimine kilitlenmiş. Mersin İl Başkanı kim olacak? Sorusunu bana soruyorlar. Bende hemen yaptığım gözlemlere dayanarak “mevcut başkan” diyorum. İsabetli diyenlerin yanı sıra suratlarını ekşitenlere de ardından teknik bir açıklama getiriyorum. İlçe başkanlarından Akdeniz’de, Toroslarda, Yenişehir’de, Mezitli’de, Gülnar’da, Tarsus’ta, Erdemli’de, mevcut başkanlar seçimi kazandı. Bu yerlerin il delege sayısı mevcut il başkanını seçmek için yeterli olduğuna göre mevcut başkan seçilir dedim. Biraz gülüştük.


Sonra MHP il Başkanı Mahmut Tat, tüm ilçe başkanları ile toplandı ve 13 ilçe başkanının desteği ile tekrar İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Seçim 25 Temmuz’da yapılacak.


***


Peki neden Mahmut Tat


Mersin MHP il başkanı olmalı?


Başkan olurdu olmazdı diye üç aydır İsmi bir hayli tartışılan MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat’ın konuşmalarını yakından takip ettim.


Sayın Tat, Mersin ilini çok iyi analiz etmiş. Mersin’i Türkiye’nin gözdesi yapmak istiyor. Bunu MHP ile de başarabileceğini iddia ediyor.


Sokakta gezen insanların ruh hallerini adeta ezberlemiş. MHP’ye hizmet vermiş insanları da oy veren insanları da çok iyi tanıyor.


Bu kadar iyi siyaset yapan bir insanın radikal kararlar, sert kararlar alacağını da beklemek doğru olur. Alacağı kararlar ile Mersin’de birinci olan partisinin oy yüzdesini kendi isteği olan %50’lerin üstüne rahatça çıkartabilir.


Bir iki örnek vereyim. Ben bile biliyorum. İş bitirmek isteyen ve parti rozetini takan bazı kişiler  önce Mahmut Tat’ın etrafında dört dönerler. İşleri bitmeyince de dönmeyi bırakıp eleştirmeye başlarlar, Mahmut Tat gitmeli diye… O da yetmez Genel Başkan Bahçeli gitsin demeye kadar işi götürürler. Bunları demekle de kalmayıp İl Başkan adayı olmayı bile göze alırlar.


Bunlar Rahmet Başbuğ’un resimlerini, üç hilalleri, MHP amblemlerini bir odaya kapatıp üstüne kilit vururlar. Ülkücü olduklarını ispatlamak için ise o kiliti açarlar etkili ve yetkililere nasıl ülkücü olduğunu, o kapalı odadaki Başbuğ’un resimlerini göstererek ikna etmeye çalışırlar.


Bunlar, seçim   zamanlarında Milletvekilliği isteyen, yada yerel seçimlerde başkanlıktan tutunda meclis üyelikleri isteyenlere kadar çoğaltabilinir. Verirsen en iyi ülkücü, vermezsen vermeyen kişi vatan haini olur, MHP düşmanı olur vs…


Şimdi bu kişilere toplum bilimciler “yalaka” insanlar,” yada “akıl noksanı insanlar”  diyorlar.


Sayın Mahmut Tat yıllardır Mersin siyasetini birinci elden yapan isim. Bunları en iyi bilen odur. Ve ben inanıyorum ki bunları partiden temizleyen kişi de o olacaktır. Parti yalakalardan temizlenince yüzde elliyi çok rahat geçer.


Neden, Çünkü iş yapan insanlar, kaliteli iş üreten insanlar, vefalı insanlar, aklını kullanan insanlar, ilkeli insanlar topluma parti yoluyla  hizmet vermeli. Hizmet gören Mersinliler bu iyi çalışkan ve dürüst kişilerle tanışmalı. Bunu da Mahmut Tat, sağlayacaktır. Mersin’de MHP oylarında yüzde elliyi aşmanın yolu da sanırım bunu yapmakla olacaktır.  Ben 29 Mart Yerel seçimlerini de iyi takip ettim. MHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mahmut Tat, yerel seçimlerde büyük çatıyı oluşturarak aldığı oy ile başarısını gösterdi. MHP’de yeni oluşturacağı Mersin il yönetimi ile de başarısına devam edeceğine inanıyorum.


25 Temmuz 2009’da sandık her şeyi söyleyecektir. MHP Mersin İl Başkanlığı için çıkacak olan adaylara şimdiden kolay gelsin diyor, başarılar temenni ediyorum.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/ec362d5e08e234ab19d4e248dbb2395c.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42