İki konu ve teşekkür

İki konu ve teşekkür

İki konu ve teşekkür

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 04 Ekim 2009, Pazar

Haberi Paylaşın: 


İki konu ve teşekkür


Tatil beldesi:


Büyükeceli beldesi Mersin’den hareketle, Anamur yolunun 145.km sine yakın bir yerde… Ana yoldan geçerken belediye binası ile birlikte birkaç işyeri ve mesken görürsünüz… Sanki küçük bir yerleşim yeri izlenimi verir. Öyledir de. Lakin insanları sıcak, hoşgörülü, durup sohbet edin anlarsınız.


Belediye başkanı bir önceki AKP’den seçilen başkan değil. MHP’li Mehmet Kale olmuş. Gezimiz esnasında kendisini göremedik. Ama bir telefonla yanımıza meclis üyesi verdi. Belediye çalışanı verdi ve beraberce beldeyi gezdik. Cennetten bir köşe… Herkesin görmesini ve birkaç gün burada zaman geçirmesini tavsiye ederim.


Büyükeceli sahilinde, Bungalov evlerinde birkaç gün dinlenmenin, birkaç gün denize girmenin, bronzlaşmanın sizlere ne faydası olacak? Söylüyorum:


-Günlük iş stresinden uzak kalacaksınız ve  Mersin’e çevre kirliliği veren Bilbordlardaki  reklamları görmekten, bakmaktan, okumaktan uzak kalacaksınız ve bu sağlınız için çok faydalı olacak.


Çünkü, O bilboardlarda “Anadilimiz onurumuzdur.” demenin sadece Başbakan’ı ilgilendirdiğini onlar gibi hepiniz-hepimiz çok iyi biliyoruz.


Ben onlara da tavsiye ediyorum Büyükeceli’yi.


Gelsinler Büyükeceli’ye o cennet köşesine… birkaç gün dinlensinler, güneşte bronzlaşsınlar inanın bilboard streslerinden kurtulurlar. Anadil diye bir kavramı hatırlamazlar bile. Göreceksiniz sağlıklarıda; daha da iyi olacaktır. Çünkü;  “Sağlam kafa sağlam vucütta olur.” demiş, kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk.


***


MGC, TGF’de


Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal, Türkiye Gazeteciler Federasyonuna Başkan Yardımcısı olarak seçildi. Bu Mersin adına son derece önemli bir gelişmedir. Mersin’in adı bölücü olaylar ile, bayrak yakılma olayları ile anılmayacak artık. Mersin’i Türkiye’de temsil edecek bir medya gurubu var, adı MGC.


MGC Başkanı Ahmet Ünal’a bu başarısından dolayı teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.


***


TEBRİKLER HASAN USLU


Mersin’de ilk kez bir klibe sahip çıkıldı. Türk Halk Müziği Sanatçısı Tunahan, “Kan Kuzusu” adlı eserine klip çekti. İnciay Yapım’ın çektiği klibin görüntüleri Atakent’te çekildi. Ve geçtiğimiz hafta sonu Silifke Basını ile oyunculara Atakent’te izlettirildi. Atanket Belediye Başkanı Hasan Uslu’nun makamında izlenilen klip oldukça da iyi not aldı..Beğenildi. Sahip çıkıldı.  Bu gelişmeyi siz kıymetli okurlarım ile paylaşmak istedim. Tebrikler Hasan Uslu


***


Artık Mersin, başarılı işler ile Türkiye’de konuşulmaya başlanıyor. Hem Tatil beldeleri  ile, hem Türkiye Gazeteciler Federasyonunda hem de klipleri ile… Teşekkürler Atakent Belediye Başkanı Hasan Uslu, Teşekkürler Ahmet Ünal, Teşekkürler Mehmet Kale.  

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/40b2242ba56e7f01e0ffb4235c707fed.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42