Meclis ayağa kalkar mı?

Meclis ayağa kalkar mı?

Meclis ayağa kalkar mı?

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 14 Şubat 2010, Pazar

Haberi Paylaşın:Meclis ayağa kalkar mı?
 
Türk Milleti tabirinden rahatsız değilseniz aşağıya yazacağım birkaç paragrafı okuyunca sakin duramazsınız. Sizde kızarsınız. Bir şekilde tepki gösterirsiniz. Türk Milleti tabirinden rahatsız iseniz sorun yok…o paragrafı okuyunca davul zurna bile çalarsınız.
Sınav soruları hazırlayan bir kurum Avrupa haritasında ki Türkiye’nin doğusunu, Kürdistan diye göstermiş. Bu kurum Türkiye’nin bir kurumu ve Türk Milletinin evladı çözsün diye sorular hazırlıyor. Hazırladığı sorunun haritasında Türkiye’yi bölünmüş gösteren Kürdistan haritası var ve küçük olduğu için gözden kaçmış diyor ve Türk Milleti’nden özür dileyerek takdiri Yüce Türk Milletine bırakıyor.Yani bize; yani bizi bizim adımıza yönetenlere bırakıyor.  
Bu satırları yazdığım anlarda bile hala hükümetin yetkililerinden her hangi bir açıklamada yapılmadı. Tepkide gösterilmedi. Yani yapılan bu hatanın, kusur olmaktan öte suç olduğunu, yapanlar için soruşturma açılacağını söyleyen bile yok. Tepkisizlik almış başını gidiyor.  
Geçmişte de tepki göstermemişlerdi. Benim hatırladığım, Türk Askerinin başına çuval geçirilirken bunlar tepki göstermediler. Habur’dan giriş yapan PKK’lıların davul zurna ile karşılanmalarına da tepki göstermediler. Ermenilerle barışırken Türk’ün onurunun hiçe sayılması karşısında da tepki göstermediler. Bir anda aklıma gelenleri sıraladım işte bu kadar tepkisizlik içinde harita yayınlanmış tepki göstermemişler çok mu yani….
Aslında ne oluyor biliyor musunuz? Biraz şaka gibi gelecek ama yekti verdiği hükümetin aksine Türk Milleti tepki koyuyor. Onlar tepkisini sandık günü geldiğinde aynen ANAP’a yaptıklarını yapacaklar… Dün amansız bir güç ile iktidar olan ANAP bugün yok… Dün Turgut Özal vardı bugün yok.
Sevgili okurlarım yakın tarih siyasetimize ışık olunca insan ister istemez duygulanıyor işte. Birkaç gün önce MHP Lideri AKP’lilerin tepkisizliğini sorgulamıştı. Gerçekten şimdi bu bölünmüş haritayı görüpte; “bu haritayı yayınlayanlar yargılanmalı” diye meclisi ayağa kaldıran bir AKP’li olacak mı? Diye merak ediyorum şimdi. 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/d387f18bb1aea3930023c1f8d2bff75c.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42