İnsan üzerine

İnsan üzerine

İnsan üzerine

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 13 Mart 2010, Cumartesi

Haberi Paylaşın: 
İnsan üzerine
Ölüm’ü anlatan bir yazı okudum. Yazıda ölüm hakkında ilgi çekici notlar vardı Bu notlardan benim için en ilgi çekici olanı ise ABD’de insanların çoğu hastanelerde öldüğü idi. İlgili kısmı aktarıyorum: “Amerikan Discover dergisi ölüm ile ilgili ilginç bilgiler yayınladı ABD de insanların yüzde 80’i hastanede ölüyor / ABD nin New York kentinde cinayet kurbanından çok intihar eden insan var. İnsanlığın başlangıcından beri 100 milyar insanın öldüğü sanılıyor…”
Bu notu sizlerle paylaşmak istedim Çünkü hastanelerde ölen insanların çoğu yaşlı insanlar olabilir.  Halbu ki Türkiye’de yaşlı insanlara çok değer verilir. Onlara itibar eden tek millet Türk Milletidir.
İslam’ın güzel ahlakı ile bezenmiş, ruhunu tertemiz etmiş Yüce Türk Milleti’nin yaşlı insanları ile övünülecek bu değerini birkaç örnek kelimelerle anlatayım.
Yaşlı insan oğlu’nun-damadının; kızının-gelininin babasıdır.
Karısının canından çok sevdiği kocasıdır.
Torununun dede’sidir.
Dostunun oğlunun ‘kirve’sidir.
Bilgeliği ile insanların Aksakallı’sıdır
Yaşlı insan akıl danışılan büyük insandır.
Türk Milletinin Dede Korkut’udur.
Ve Cenab-ı Allah’ın yarattığı güzel bir insandır. Cenab-ı Allah yaşayan insanlara her yaşları için bilene ve yaşayana güzel bir yaşam sunmuştur. Her yaşın kendine özgü güzellikleri vardır.
****
Her yıl Mart-Nisan ayları geldiği zaman içte ve dıştaki Türk düşmanları “Ermenileri kestiğimizi iddia ederek” soykırım kararları ile Türk Milletine saldırırlar. İçteki teslimiyetçi yönetim gösteren mihraklardır. Dıştaki ise başta ABD ve bazı Avrupa ülkeleridir. İnsanlıktan nasibini almamış bu toplumları yönetenlere sesleniyorum; Türklerin insanları seven hasletlerine özenin. O hasletleri sizlerde sahiplenin. Çünkü yine dünya üzerinde arkadaşı, dostu ve sevdiği için canını bile verebilecek tek millet yine Türk Milletidir. Türk insanıdır. Buna en güzel örneği NATO’ya girer girmez Kore’de ölen yüzlerce Türk askerini verebilirim. Bu insanlar Ermenileri kesmemiştir. Allah dostu olan Türk Milletinin mazlum insanları kesmesi de soykırım yapması da söz konusu olamaz. Ve diyorum ki soykırım iddiasını  ortaya atanlar Türklerin düşmanlarıdır.
Bu görüş doğrultusunda öfke sanatını en iyi kullanan Başbakan’ımızdan rica ediyorum;  Ermenilerle kucaklaşmayı öpüşmeyi sarılmayı bir kenara bırakın ve Türk’ün öfkesini ABD’ye AB ülkelerine ve Ermenilere gösterin… Bir kez olsun Türk insanı olarak başı dik bir şekilde dünya ülkelerine varız diyelim.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/46a747672b008cc8a36e90e6ae3288c3.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42