Sıfatın ne önemi var ki?

Sıfatın ne önemi var ki?

Sıfatın ne önemi var ki?

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 20 Mart 2010, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Sıfatın ne önemi var ki?
Ruhları Şad Olsun
 
2010 yılının bu aylarında Kürt açılımı, Roman açılımı, Sanatçı açılımı gibi sınıflandırmalar ile ortalık yere saçılan Türk Milleti nin evladı 18 Mart 1915 yılında en büyük açılımı yapmışlardı.
Şehitlik mertebesine kavuşan Türk ün kınalı kuzularının sıfatlarının ne önemi vardı ki? Kimi Arap dedi, kimi Kürt dedi, kimi ecnebi dedi, kimi Türk dedi. Orda ki şehitlerin alınların da sunni de yazmıyor alevi de yazmıyordu. Sıfatın ne önemi vardı ki?
Türk ün imanını boğmak isteyen, Türk ü vatansız bırakmak isteyen dünyanın dört bir yanından gelmiş eli silahlı işgalci kan emicilere karşı omuz omuza veren birer Türk evladı Türk olan Türkler vardı Çanakkale de. 
Evet hepsi birden Türk tü. Türk oğlu Türk tü. Bu gerçek açılımı meydana getiren Çanakkale Şehitlerini bir kez daha rahmetle anıyor, Ruhları Şad Olsun diyorum.
Birileri kırk yıldır birilerine sen Kürt sün dedi. Şimdi onlar Kürt olduklarına inanıyor. Böyle bir şey olmamalı.
Gitsinler Çanakkale Şehitli ğine baksınlar orda Kürt te var Türk te var, herkes var.
Onlar Kürtçe dil isteriz diye şehit olmadı.
Onlar, Kürt lere eyalet isteriz diye şehit olmadı.
Onlar, kendi öz evladına kurşun sıkanlardan olmak için şehit olmadı.
Onlar Türk ün imanı için, Türk ün vatanı için , Türk ün toprağı düşman eline geçmesin diye şehit oldu. Bu gerçekleri tüm çıplaklığıyla vatandaşlarımız bilmeli ve nesillerine öğretmeli.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/1b1ccc4acc0240e9f602e7dbaee77c63.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42