Şanlıurfa Mitinginin düşündürdükleri

Şanlıurfa Mitinginin düşündürdükleri

Şanlıurfa Mitinginin düşündürdükleri

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 27 Mart 2010, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Şanlıurfa Mitinginin
düşündürdükleri
“Kaza geliyorum demez” derler. Çünkü gelir ve ummadık dertleri başımıza açar.
MHP ise geliyorum diyor. Çünkü MHP bir kaza unsuru değil ülke gerçeğin ta kendisi. Türk insanının bağrından çıkmış “Ben Türküm” diyen yöneticileri ile Şanlıurfa’da miting yaptı.
Öte yandan bir kaza unsuru gibi yedi yıldır ülkeyi yönetenlerin ne zaman nerde ne yapacakları belli değil. Hep polemik, hep çatışma, hep tartışma ve tartıştırılma gündemlerinde…
Dün, Başbakan rakip partileri için Sivas’ın ötesine gidemiyorlar diye polemik yapıyordu. Bugün ise : 1932-1950 yıllarında okutulan Türkçe ezanı hatırlatan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Arınç, Darbecilerin yeniden Türkçe ezan getirecekleri polemiğini ortaya attı… Birde AKP Hükümeti tarafından anayasa değişikliği paketi ortaya çıkartıldı… Yani ülkeyi yönetmiyorlar. Çıkarttıkları polemikler ile insanların kafalarını karıştırıyorlar.
***
NE DOLAR MIŞ NE EUROYMUŞ
İktidar sahiplerinin:
Ülke insanının neden işsiz dolaştığı gibi bir sorunları yok.   insanların işsizlikten dolayı intihar ettiklerini düşünmek bile istemiyorlar.
İşçinin memurun alım gücünün yoksulluk sınırında olduğunu duymak dahi istemiyorlar.
Çiftçinin mazot ve gübre gibi ihtiyaçlarının durmadan pahalanmasının nedenlerini araştırmıyorlar.
Esnafın sattığı malın yenisini raflarına koyamadıklarını da görmek istemiyorlar.
Var olan fabrikaların bir bir neden kapandığını sorgulamıyorlar.
Bu tür ekonomik konularla hiç uğraşmazlar çünkü onlara göre euro yerinde sayıyor dolar artmıyor böylece ekonomi güllük gülistanlık oluyor. Şu kağıdın sihrine bak hele… İnsanın ne dolarmış ne euroymuş diyesi geliyor. Yedi yıldır Türk ekonomisini idare ediyor.
 
****
TOPRAĞIN ÖNEMİNİ
BİR TEK BAHÇELİ HATIRLATIYOR
MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Şanlıurfalılara Toprağın ve vatanın önemini anlatarak geçmişte İngilizlere ve Fransızlara karşı sahip çıktıkları için teşekkür ederek bugünde teslimiyetçilere, bölücülere karşı sahip çıkmalarını istedi. Bahçeli’yi takdir etmek gerekir. Çünkü, toprağın önemini hatırlatan tek lider o.
Toprak olmazsa üretemezsin. Özgür olamazsın. Devletinde olmaz. Demokrasinde olmaz. MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Bu gerçekleri hatırlattı bana. Şanlıurfalıların isot fıkrasını herkes bilir. Artık teslimiyetçiler, bölücüler isot tarlası etrafında gezeliyor. Bunu anlattı MHP lideri Bahçeli
 
***
HEDEF EKONOMİK ÖZGÜRLÜK OLMALI
Dolar ve Euro ile işimiz olamaz. Hedefimiz ekonomik özgürlük olmalı. Bunu bir örnek ile anlatmaya çalışayım: Bir dönümlük toprak içinde derme çatma bir evi olan altı yedi kişilik bir aile patatesini, domatesini, salatalığını, biberini, soğanını maydanozunu ekerse, buğdayını ekerse, un edip ekmek yaparsa bu insanın dolarla euroyla ne işi olabilir ki?
Elbette özgür insanın bir işi olmaz. Çünkü insanlar özgür olabilmesi için önce  toprak sahibi olmalılar. Tarla sahibi olmalılar. Ve tarlalarında üretim yapmalılar. Öyle ki Şanlıurfalıların fıkralara konu olan İsot tarlaları buna en iyi örnektir. Şanlıurfalılar İsot tarlalarına cavur çizmesini bastırmadılar.
“Bizim işimiz ithalat ve ihracat buda döviz ile olur” diyen iş adamlarına diyorum ki; Üretin İsotu, bütün dünyaya satın!... Böylece hem Türk Lirası kıymetlenir hem de cebiniz sanal değil gerçek dövizlerle dolar. Ülkemizi de Dolar ve Euro yönetmemiş olur. Ne dersiniz? İsot biberi sadece bir örnek… Ülkemizin altı da üstü de hazine dolu. Bu hazineyi işleyip, üretip o ürünleri de satarsanız ne terör kalır, ne bir başka bela.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/bbb853aa2376e5eb89d9905f49e63065.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42