ANAP bitince soluğu AKP?de aldılar

ANAP bitince soluğu AKP?de aldılar

ANAP bitince soluğu AKP?de aldılar

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 17 Mart 2010, Çarşamba

Haberi Paylaşın:ANAP bitince soluğu AKP’de aldılar
Milliyetçi olmak, milliyetçi davranmak ve milliyetçi yaşamak kolay değildir, Sahip olduğun bir değere bir başkası da sahip olmak isteyecektir. Sen o değerini korumak için aklına gelen her türlü tedbirleri alırken sahip olmak isteyen de bir o kadar çalışıp senin elindeki değeri almak için uğraşacaktır.
İnsanın elde tutmaya ve birilerinin almaya çalıştığı değer nedir?
Bu değer; toprak olur, ailen olur, yakın akraba ve dostların olur, bayrağın olur, inancın olur, toprağın altındaki ve üstündeki mücevherler olur. Yada sıfatın olur. Yani Türk isen Türklüğün, ecnebi isen Hıristiyanlığın olur
Ülkemizde toprak güzel ve verimli. İnancımız ise Cihan-Şümul İslam Dini, Soyumuz Oğuzhan soyu Türklük, Devletimiz ve Bayrağımız tek… Aile bağlarımız kuvvetli, dost ve akraba ilişkilerimiz düşmana parmak ısırtacak kadar samimiyetle bağlı.  
Bu değerlerimize sahip çıkarken, elde etmeye çalışan yada bozmaya çalışan güçlere karşıda korumanın adı milliyetçiliktir.
40 yılı aşkındır Milliyetçi Hareket Partisi bu değerleri korumak adına çalışmalar yapmaktadır. 40 yıl içerisinde parti Lideri Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’e yapılan işkenceleri, Askeri darbeler takip etmiştir.
Bu değerleri almak yada bozmak isteyen sözde sivil tepkilerin ve teslimiyetçilerin siyasi oyunlarının hedefi hep MHP’liler (Ülkücüler) olmuştur. Mesela CHP olmamıştır. Mesela AKP olmamıştır. Mesela Erbakan’ın partileri olmamıştır. Diğerlerini muhatap bile almamışlardır. Hedefte tek MHP ve mensupları olmuştur.
MHP’nin Liderliğini 1997 yılından bu yana Dr. Devlet Bahçeli yapmaktadır. Bahçeli 13 yıldır Ülkücüleri tartışma odağından çekip, tek başına iktidar için çalışmalar yaptırması dikkatlerden kaçmamaktadır. Bu anlamda zaman zaman Devlet Bahçeli’nin ülkücüler için söylediği kelimeleri cımbızla seçip, ülkücüleri lider düşmanı yapmaya çalışan ‘değer düşmanı’ güçler varlığını hep sürdürmüştür.  
Bazı ülkücülerin AKP’nin açılımını desteklediği iddiasına MHP Lideri Bahçeli demiş ki “Kendinden menkul zavallılar” bu sözü duyuran haber başlıklarına bakıyoruz “ Ülkücüleri derinden yaralayan söz!”Yaralanan bir ülkücünün olmadığı kesin ama, hedefte illaki MHP ve Ülkücüler olmalı.
Çünkü, Bu ülkenin huzuru, rahatı refahı ve ekonomik güçlülüğü için kesinlikle milliyetçilerin iktidar olması gerekir. Bu bilindiği için ülkemizin milliyetçilerine hep saldırı olacaktır. Olmaya da devam edecektir. Eğer ki bir saldırı yoksa ülke bitmiş demektir. Ülke değerleri işgalcilere teslim olmuş demektir. Ülke insanları ekonomik olarak, sosyal ve kültürel olarak ve fiili olarak işgalcilere teslim olmuşlardır yani esirdir.
***
13 yıldır gazetecilik yapıyorum. Ondan öncesi 20 yıldır da iyi bir gazete, kitap ve dergi okuyucusuydum. Siyasetle uğraşan insanları yakından tanırım. 12 Eylül 1980 Askeri darbesinin ardından kurulan ANAP hükümetlerinde “MHP’li yani milliyetçi yani Ülkücü ” dediğimiz siyasetle uğraşan bir çok dostum, ağabeyim ANAP’ın içinde siyaset yapmışlardır. Bunlar ANAP’lı olmuşlardır ama nedense o medya başlıkları bunlara hep “Eski Ülkücü” sıfatını takmışlardır. Çünkü o medya patronlarının ihtiyaçları vardı. Evet ANAP’lı o eski ülkücüler, ANAP bitince soluğu AKP’de aldılar. Ama Hiçbir zaman MHP’li ve Ülkücü Olamamışlardır.
AKP içerisinde aktif siyasete girenler “eski ülkücü” sıfatı ile anılmadılar. Giremeyenler “Eski Ülkücü” diye anılıyor. Neden Çünkü değerleri korumak isteyen gerçek milliyetçilerin yeri olan MHP’ye zarar verilsin, ülkücüleri gözden düşsün diye…
Millet olarak yalana talana son vermeliyiz. Yalanların değer olduğu ülkede soluk almak bile zorlaşır. Yalan dolan ile oy avcılığı yapan siyasetçileri layık oldukları yerlere göndermesini bilen bir toplum olduğumuz gün yükselen bir değer olan milliyetçilik iktidar olacaktır. Saygılarımla….

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/dc1a3f5195d19b6a0db78cb5565dc3fc.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42