AB batırıyor

AB batırıyor

AB batırıyor

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 07 Mayıs 2010, Cuma

Haberi Paylaşın:AB batırıyor
 
Anayasa değişim paketi de meclisten geçti.
Bu sürede 14 askerimizi şehit verdik.
Birde bu paketin halk oylaması yapılacak olursa vay halimize…
Hatırlarsanız; 21 Ekim 2007 tarihinde Cumhurbaşkanı  halk oyu ile seçilsin mi seçilmesin mi diye referandum yapılmıştı. Aynı gün 21 Ekim 2007 tarihinde Dağlıca karakoluna  saldırı yapılmış ve 12 askerimiz şehit edilirken, 16 askerimiz yaralanmış ve teröristler tarafından 8 askerimizde kaçırılmıştı.
Ne diyelim.
İnşallah tarih tekerrür etmez ve diyorum ki; Anayasa değişiklikleri ve terör bu ülkenin kaderi olmamalı.
Türkiye’nin eğitmenleri tarafından yetiştirilen öğrenciler eline kalem yerine silah almamalı. Ben birilerinden farklıyım diyerek binlerce yıl beraber yaşadığı aile fertlerine kurşun sıkmamalı. 36 etnik farklılık var, hepsi haklarını alacak diyerek bunları birbirine düşman etmemeli.
Yapılacak bir güzellik varsa; hep birlikte el ele verip içteki ve dıştaki terör yuvalarını dağıtmaktır.
***
“Birlikten kuvvet doğar.”  “Bir elin nesi var iki elin sesi var” gibi veciz sözler birlikte hareket etmenin erdemini açıklar. Akıllı hareket etmenin yolunu gösterir. Üretimi düşünmenin kolektif açılımını yapar…
Üretimin düşünülmediği ülkeler batar. İşte Yunanistan. Osmanlıdan kopalı 150 yılı geçti. 1981 yılında da AB’ye girdi. 29 yılda zenginler Kulübünde (AB’de) batan ilk ülke oldu.
Biz hala AB’ye gireceğiz diye yırtınıyoruz. Siyasetçilerimizden ortak akıl olarak hep bir ağızdan AB’ye hayır demelerini bekliyor ve akabinde yerli malı üretme seferberliği başlatılmalı diyorum.
Ülkemizde yaşayan, havasını soluyan ve geçimini bu topraklardan sağlayan herkesin Türklük çatısı altında kenetlenerek “Her şey Türk için Türk’e göre Türk tarafından” prensibiyle üretime geçilmeli. İnanın üretim olursa batacak AB ülkelerini de Türkiye kurtarır. Ben bu konuda iddialıyım.
Yeter ki AB’ye girmekten vazgeçelim, yeter ki; terörün son bulması için  ABD ile istihbarat paylaşmayalım. Yeter ki siyaset ilmine dürüstlük, üretkenlik ve itibar yeniden gelsin. İtibarı olan siyaset ile kalkınma olur. Ülke insanı güçlü olur. Lider ülke olur.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/fe16c1e17710f70e2fc4fd8795767284.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42