Yerel de neler oluyor?

Yerel de neler oluyor?

Yerel de neler oluyor?

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 12 Haziran 2010, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Yerel de neler oluyor?
 
Okurlarımdan eleştiri alıyorum hiç yereli eleştiren yazı yazmıyorsunuz diye…Yazıyorum ama sürekli yereli eleştirmenin faydasını göremiyorum. Öyle ki, üçüncü döneminde Başkanlık yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Macit Özcan Başkanımıza yolların hala bozuk olduğunu, suyu en pahalı içen şehir olduğumuzu, şehrin çöplerinin zamanında toplanmadığını, yeni çöp alanının çevresindeki yerleşim birimlerindeki vatandaşların kokulardan rahatsız olduğunu, sivsineklerin kanımızı emdiğini, şehir trafiğindeki yoğunluğun çok fazla rahatsızlık verdiğini, Mersin’in doğu girişinin Büyükşehir’e yakışmadığını hatırlatacağım ama yine bir çözüm gelmeyecek… bir çok nedeni vardır ama bence Sayın Büyükşehir belediye başkanımızın Mersinle ilgili heyecan duymamasıdır. İlk dönemi olsa bu cümleyi kullanmazdım. İkinci dönemi olsa bu dönemde bitsin derdik ama üçüncü dönemindeyiz… hala Mersin heyecansız bir şekilde yönetiliyor.
Mersin’i görmek isteyen; bir Diyarbakır’lıyı, Bursa’lıyı, Ardahan’lıyı, Erzurum’luyu, Hakkari’liyi, İzmir’liyi ve hatta Mersin’liyi ne duydum ne gördüm…
Yerli turist tabirini kullandığımız bu insanların Mersin kent içini gezip hatıra resim çektirecekleri bir yer yok. Aslında Atatürk Parkı var-dı ama o da artık pislik içinde temizliğini ise çevreci ülkücü gençler yapıyor. Birkaç kez metropolün önüne gelip 52.katını içine alacak şekilde önünde objektife poz verenleri gördüm hepsi o kadar.
Son bir eleştirimi ise Mersin Büyükşehir’e bağlanan köylerimizin ulaşım ve çöp sorunları ile ilgili şikayetleri oldu. Vatandaşlar tarafından seçimlerde verilen sözlerin yerine getirilmesi isteniyor bu şikayetlerde…
MUT’U, ANAMUR’U VERELİM
GÜLNAR’I İL YAPALIM
Mersinle ilgili diğer bir konu ise Mut ilçemizin Karaman İline bağlanma isteği… Bu bağlanma öyküsü için gazetemize telefonlar geliyor e postalar geliyor. Mut Belediye Başkanı, Karaman Belediye Başkanı ve AKP’li yöneticiler bir olmuş Mut ilçesinin Karaman’a bağlanması için kamuoyu oluşturuyorlar. Mut Belediye Başkanı Murat Orhan’ı aradım, konuyu doğruladı. Ne diyelim Mersin’inden Mut’u koparıp, Mersin’i bölmekten, parçalamaktan ne kazanç elde edileceğini bir anlayabilsek;  bizde Mut’un Karaman’a bağlanması için kamuoyu oluştururduk.
Mut’un Karaman’a bağlanmasını bir etkinlikte MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat’a sordum. O da dedi ki; “ Gülnar’ı il yapalım, Mut’u, Anamur’u da verelim” dedi… Bu da bir görüş… ne dersiniz Mut’lu hemşerilerim.
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri