Gerçekler ağaç altında

Gerçekler ağaç altında

Gerçekler ağaç altında

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 24 Temmuz 2010, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Gerçekler ağaç altında
 
Sokakta yürüyordum… Hava oldukça sıcak nemde çok yüksekti… Kaldırım üzeri taşmış bir ağaç gölgesine geldim… Serindi rüzgarda esiyordu az soluklanayım, dedim…
Beni görenlerde aynı ben gibi soluklanmak istedi bir anda dört kişi olduk. İçlerinden 55 yaşlarında bir arkadaşa, merhaba dedim…merhaba yanıtını verdi. Baktım konuşkan biri hemen dedim ki, Başbakanın ağlaması sizce normal mi? Adamın içi zaten doluymuş, ben dedi, “12 Eylül’de selam verdim sorgusuz sualsiz üç ay içerde yattım. Meğerse isim benzerliği varmış. O günleri bir daha yaşamak istemez insan ama başbakanın yaptığı da yakışmıyor. İnsan ağlar mı ya? Hem de %47 ile seçilmiş bir başbakansın ben yakıştıramadım. İcraatın içinden programı olurdu rahmetli Turgut Özal’ın o programda konuşurken hep ağlardı… Ağlaya ağlaya da gitti, ANAP’ı da kalmadı…o da siyasetten yok oldu gitti.”
Peki dedim ülkücüler için ağlıyor buna ne demeli dedim… Adam fark etmez derken hemen bizi dinleyen 25 yaşlarında bir genç, bende ülkücüyüm ama benim için ağlamaz, abi dediğim bir ülkücü var onlar için ağlıyor…” gerçekten bu tür sohbetler artık 12 Eylül gününe kadar yani oy atacağımız saatlere kadar ülkemizde sıcak bir seçim havası estirecek. Sizlerde serinlemek için mutlaka bir ağaç altı bulun. O ağaç altında ne bir gözyaşı var ne bir saptırmaca… o ağaç altında ne bilgisayar anketleri var ne haber okuyan tv spikerleri sadece ülke gerçekleri var.
***
Dün küfrettiği insanlara bugün birkaç oy için ağlayan insanlardan bu memlekete bir fayda gelmez. Kurt var diye köylüyü kandırıp bütün sürüyü kurtlara kaptıran yalancı çobanlardan bu memleket insanlarına bir fayda gelmez. İki yüz yıldır anayasa değiştiren bir ülkeyiz. İlk defa 12 Eylül’de anayasa değiştirilmeyecek bunu dahi insanlardan gizleyen, sanki 12 Eylül’de anayasa kabul edilince bütün dünyayı fethedecek mişiz gibi hava estiren yöneticilerden bu devlete bir fayda gelmez.
12 Eylül’deki anayasa değişiklik paketi için Hayır demenin faydalarını tek tek anlatmamız gerekmez. Yalnız şunu bilmekte fayda var. Ülkemize doğru gürültü patırtı ile gelen bir felaket var siz adına ister fırtına deyin ister Kasırga İsterseniz sel oldu akıp geliyor deyin. Gerçekten de böyle bir doğal afetler için Allah’a sığınmak gerekir; Yalnız, yapay afetler için ise sandık başında “evet” demek yerine “hayır” demek yeterlidir.
Şimdiden Oylarınız Hayırlı Olsun
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri