Anı Yaşamak

Anı Yaşamak

Anı Yaşamak

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 02 Ekim 2010, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Anı Yaşamak
MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ve 5 bini geçkin ülkücüler tarihi Anı’da Cuma namazı kıldılar.
Aslında Türkiye’de neler olduğunu tüm çıplaklığıyla bir kez daha gözler önüne serdi MHP’liler.
Anadolu’nun Türkler tarafından fethinin önemini bir kez daha anımsattılar. Kürtçülük yapanlara inat Türk Milleti’nin birlik ve beraberlik içinde olduğunu bir kez daha Kars’tan haykırdılar.
Ben Türkiye Cumhuriyeti Devletinde Hükümetlerin uyguladıkları eğitim politikaları ile eğitilmiş birisiyim. Tarihimi bilmiyorum. Anı’da Sultan Alparslan’ın Cuma namazı kıldığını bilmiyordum. Bildiğim tek şey Sultan Alprarslan ölümünden bir yıl önce 1071’de Malazgirt’te Bizans imparatoru Romen Diojen’i yenip Anadolu’ya ayak bastığı şeklindeydi. Ama çok önemli bir ayrıntı olan 7 yıl öncesi 1064’de Kars’ın Anı antik kentindeki kaleyi ele geçirip, oradaki kiliseyi Fethiye cami yapıp ve Anadolu’daki ilk Cuma namazını kıldığını gerçekten bilmiyordum. MHP Lideri Dr Devlet Bahçeli sayesinde bunu da öğrendim. Demek ki Türkiye hakkında Türkler hakkında daha öğreneceğimiz çok şey var.
Tabiî ki demokrasi uğruna Kürtçülük yapılmasından kurtulduğumuz gün Türkiye ve Türkler hakkında daha çok bilgi sahibi olabileceğiz.
Anı’da anı yaşamak çok güzel bir duyguydu. Ben gidemedim, Tv başında izledim. Yağmurda yağıyordu. Buna rağmen bereketli bir ortamda Cuma namazı kılındı. Namazdan sonra MHP Lideri Devlet Bahçeli halka seslendi. Önemli mesajlarından biri şuydu; Artık, televizyonlarda anayasa tartışmalarına ve PKK nın siyasal açılımına, demokratik açılım zırvasıyla milleti bölme projelerinin yerine ekonomik sorunları çözme projeleri başlatmalıyız
Evet başımızı anayasadan ayırabilirsek, peşmergelerle, İmralı canisi ile görüşmelerden kurtarabilirsek ekonomik sorunlara sıra gelecek. Üretim çok önemli. Şu anda Türkiye’de sekiz yıldır üretim namına bir çivi bile çakılmadı. Çakılmadığı gibi var olanlarda yok pahasına yabancılara satıldı. Veya ekonomik krizlerden dolayı kendileri kapandı.
Üretim olmayan bir ülkede işsizlik artar, ekonomik sıkıntı çoğalır. İnsanları çatışma ortamına hazır hale gelir. Bu durumdan kurtulmanın tek yolu ise üretim yapmaktır. Kendi yiyeceğini, kullanacağın alet hırdavatı, teknolojiyi kendimiz üretmeliyiz. Hizmeti ve üretimi yabancılara değil, tamamen Türk insanına yaptırmalıyız. Böyle olursa ancak sıkıntılardan kurtulabiliriz. Dalaverelerden ve sanal zenginliklerden ancak samimi bir şekilde daha çok çalışarak ve üretim yaparak kurtulabiliriz. 
***
Kars’ın Anı antik kentinde kıldıkları Cuma namazı ile Türk insanına ‘uyan mesajı’nı veren MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye teşekkür ediyorum.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/2803f7139fa0e585d34d68972e96c8f7.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42