MHP oyları sel olup akarsa

MHP oyları sel olup akarsa

MHP oyları sel olup akarsa

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 15 Ağustos 2008, Cuma

Haberi Paylaşın: 


MHP oyları sel olup akarsa…


AK Parti davası sonuçlandıktan sonra seçim konuşulmaya başlandı. Öyle gözüküyor ki erken seçim yok, zamanında seçim var. Yani Mart 2009 da Mahalli seçimler yapılacak. Yerel yöneticiler seçilecek.


Mersin’in nabzı bizler için önem arz ediyor.


Mersinliler henüz seçim havasına girmiş değiller. Nedeni ise henüz yaz bitmedi ve ekonomi çok kötü. Fakat Medya da seçim kızışıyor. Mersin yerel medyası aday adayları üzerinde yoğunluk kazanan haberlere yer verdikçe siyasetle uğraşan insanların ister istemez etkilenmesine yol açıyor.


En çok konuşulan yerel yönetici koltuğu ise Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı. Şu an da Başkan Macit Özcan CHP adına başkanlık ediyor. 2009 yılının Mart ayındaki seçimler içinde yine CHP den aday olacağına kesin gözle bakılıyor. Başkan Özcan iki dönemlik hizmetlerine ve CHP’nin var olan parti gücüne güveniyor.


AK Parti ise aday ismi öne çıkmıyor. İktidarla birlikte  küresel gücüne güveniyor. Ve rahat bir tavır sergileyip seçimi nasıl olsa AK Parti adayı seçimi kazanır düşüncesi ile hareket ediyorlar.


Ve MHP.


MHP ise gücünü MHP’ye gönül vermiş seçmenlerinden alacak. Bir de aday ismi ile puan toplayacak. Aday ismi o kadar önemli ki CHP’lilerin ve Başkan Macit Özcan’ın kulağı MHP’ye aday olacak isimde… O isim açıklandığında olası Başkan adayı Macit Özcan, ya çok çalışmayı göze alacak ya da seçimi “kazandım gözüyle” garanti görecek.


Bu iki şıkın birincisi CHP için gerçekten çok önemli. İki dönemdir Mersin Büyükşehir hizmetlerini elinde tutan Başkan Özcan bir dönem daha tutmak istiyor. AKP’ye kaptırmayacağına kesin gözle bakarken; MHP’ye kaptıracağım diye kara kara düşünüyor. Bugünlerde MHP’nin olası adaylarına “yandaş gazetelerle yapılan  aleyhte haberler” bunun bir göstergesidir.


Nedenine gelince, “Mersin Büyükşehir Belediye sınırlarının büyümesi ve MHP’ye oy veren beldelerin çoğunlukta olması.


Böyle olunca MHP adayının ismi öne çıkıyor. O isim düşündükleri gibi Tarsus’u bırakıp gelirse; MHP oyları aynı Hamit Tuna’da olduğu gibi sel olup akarsa, Başkan Macit Özcan bu olası durumu kara kara düşünüp gece gündüz nasıl çalışalım da seçim alalım diye kafa yoracak. Belki de açık ara seçimi kaybedecekler ve MHP Mersin’de ilk kez, Büyükşehir Belediye başkanlığını kazanmış olacak.


Aksi olursa da; Başkan Macit Özcan “kazandım gözüyle” seçime asılmayacak. En azından seçime çok rahat girecek. O durumda elbette Mersin’de birinci olan MHP için ve MHP’nin adayı için bir avantaj olacaktır.


Tabi ki her zaman insanların düşündükleri gerçek olmayabiliyor. Hani bir şarkı vardır. “Rüyalar gerçek olsa seni her gün görürdüm.” Diye…


Bekleyip hep birlikte sonucu göreceğiz.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/dda8792a3425fe70a26aee72c30d9cfd.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42