Hangi Osmanlı?yı Örnek Alacağız?

Hangi Osmanlı?yı Örnek Alacağız?

Hangi Osmanlı?yı Örnek Alacağız?

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 24 Ekim 2010, Pazar

Haberi Paylaşın:Hangi Osmanlı’yı Örnek Alacağız?
 
Açılıma hayır denildikçe açılım daha çok açılıyor...
Biliyor musunuz şu anda hükümet iki yıldır kürt açılımının içini doldurmakla meşgul. Kürtçe dedikleri yerel ağız olan dil her yerde var artık. Anayasa’ nın ilk üç maddesi değiştirilmezdi ve tartışılmazdı, her yerde tartışılıyor artık, Geçtiğimiz hafta içinde, Mersin de pkk lılar Emniyet Müdür Yardımcısı bir polisi yaraladı ve onlar istediği her şeyi istedikleri anda yapıyorlar karşılığında ise caydırıcı bir ceza yok.
Onun için; Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran Türk Milleti ne yapacağına karar vermek zorunda, kürt açılımı sözleri işin bahanesi, Kürtlerin bağımsızlığı için yapılan, yapılıyor ve bu durum Türk Milleti tarafından Kabul mu edilecek , yoksa tep ki mi gösterilecek? önemli olan bu sorunun yanıtıdır.
Tarih notunu çoktan düştü. Ermeniler içinde aynı oyun tezgahlandı ve o günün Osmanlı Padişahı, Ermenistan Devletinin kurulması için her türlü iyiliği yaptı ve tehcir sonunda da Ermenistan Devleti kuruldu. Daha öncesinde de ise Yunanistan devleti için yine aynı istekler (Kürtlerde olduğu gibi) vardı. Onlarda isteğini aldı ve Yunanistan Devleti Kuruldu. Bu isteklere hep olumlu yanıt veren hasta ve yıkılmakta olan Osmanlı Padişahları karar vermiştir.
Bunun için; Hasta Osmanlı yı örnek almaktansa, yedi yıl gibi bir sürede Anadolu yu baştan sona Türkleştirin Selçuklular ve dahası Sultan Alpraslan Bey örnek alınmalı.
Bunu Sevgili AKP li dostlarıma özellikle tavsiye ediyorum. Hasta Osmanlı dönemlerini değil önce Anadolu yu Türkleştiren Sultan Alparslan Bey, Sonra 1453 e kadar olan o müthiş tırmanış dönemi ve yine Kanuni Sultan Süleyman ın o parlak Avrupa ve Afrika zaferlerinin olduğu Osmanlı dönemleri örnek alınmalı.
Ama bakıyoruz “ver kurtul” siyasetiyle Osmanlı nın yıkılış, çöküş dönemi örnek alınmış. AKP döneminde Kıbrıs ı verdik, (Allah tan Kıbrıslı Rumlar istemedi de şimdilik muallakta duruyor) Kerkük Musul u verdik, Güneydoğu Anadolu yu vermek üzereler hep ver hep ver… Vermek dışında alınan ne var? Hiçbir şey? Örnek almadıkları Cumhuriyet döneminde Hatay alındı, Kıbrıs ın yarısı alındı. AKP, 7 yıl içinde tam aksine alınanlarla beraber hepten veriyor.
Hükümete sesleniyorum. Bu ülkenin çıkışını gücünü ve kudretini yeniden en kolay yoldan siz gerçekleştirirsiniz. Artık vermeyin sadece isteyin!.. Açılımlarınızı Türk insanı, Türk Milleti lehine yapın. “Her şey Türk için Türk e göre Türk Tarafından” olacak şekilde isteyin

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/9d0948a096294d2d2902952d394e1fb0.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42