Cumhuriyete Sahip Çıkmak

Cumhuriyete Sahip Çıkmak

Cumhuriyete Sahip Çıkmak

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 31 Ekim 2010, Pazar

Haberi Paylaşın:Cumhuriyete Sahip Çıkmak
 
Bir Cumhuriyet bayramını da kazasız belasız kutladık. Şehitte olmadı. Darısı diğerlerine…
Bir de katılmamazlık olmasaydı çok daha iyi olacaktı.
Yani, CHP yöneticileri Cumhurbaşkanlığı resepsiyonuna katılsaydı, hatta askerlerde katılsalardı… Elbette katılmayışlarının mutlaka bir nedeni vardır.
Tam bağımsızlık yolunda en önemli adımı 87 yıl önce Atatürk ün önderliğinde attık diye, Cumhuriyetin 87. yaşını kutluyoruz?
İnşallah Allah’ın izni ile bundan sonra ki kutlamaları sözde değil özde kutlarız. Ve tüm katılımcılar ile birlikte kutlarız. Böylece kim Cumhuriyetin temeline siyaseten dinamit koymaya kalkarsa ve Kürtçülük yaparsa, karşılarında hukuku bulmaları an meselesi olacaktır.
İşte Diyarbakır’ın belediye başkanı artık Türk Bayrağına sarılmaya başladı... Gazi Dede’den Türk Bayrağını alıp elini öptü... Halbuki düne kadar yanına bir bayrak daha istiyordu...Sanırım Gelecek bayrama kadar Türklük üzerine kitap bile yazar.
***
Yazımın başında dedim ki, Cumhuriyet Kutlamalarına CHP lilerde ve askerlerde katılsaydı dedim. Allah Aşkına bu Cumhuriyet kimin? Siz nasıl katılmazsınız? Siz kime tepki veriyor, niçin veriyorsunuz? Madem tepki verecek kadar çok olumsuz şeyler biliyorsunuz, çıkın medya önüne Yüce Türk Milletine söyleyin, bir bir anlatın bildiklerinizi! Uyandırın milleti.
***
CHP nin eski Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal, ABD nin ülkemizdeki siyasi baskısını, küresel sermayeye nasıl esir oluşumuzu ve AB sinden tutunda Çin e kadar siyasi ekonomik ve sosyal konularda cesaretli konuşmaları ile Kürtçülük yapanların ülkeyi bölmek istediğine varana kadar Türk Milletini uyandıran sözleri söylemeye başlamıştı.
Öyle sanıldı ki, MHP ile CHP aynı ağız. Halbuki Deniz Baykal ın çıkışları herhangi bir Türk vatandaşının yapması gerekenlerdi.
Evet Sayın Deniz Baykal gerçekleri görmüştü… Darısı diğer CHP lilere diyerek, Cumhuriyetimizin 87. yaşını kutluyorum.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/1b3a8613f0955085e52dfeaf6534e4c7.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42