Mersin Bambaşka Bir Şehir

Mersin Bambaşka Bir Şehir

Mersin Bambaşka Bir Şehir

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 13 Kasım 2010, Cumartesi

Haberi Paylaşın:



Mersin Bambaşka Bir Şehir
 
Mersin’de bayrama girerken Mersin Gazeteciler Cemiyetinde Yönetim Kurulu Olarak, siyasi parti il başkanları ile belediye başkanlarını bir araya getirdik. Siyasi parti il başkanlarından ve belediye başkanlarından bayram kutlamalarının yanı sıra İnce mesajlarda alındı…
MGC’ye en erken gelen Mezitli Belediye Başkanı Av. Uğur Yıldırım oldu. En geç gelen ise Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ydı.
Diğer katılımcılar ise şöyle; Mersin Büyükşehir Belediye Başkan vekili Kemal Sığırcıkoğlu, Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk, MHP İl Başkan Yardımcısı Murat Kadızade, CHP Mersin İl Başkanı Yılmaz Şanlı, AK Parti İl Başkanı M. Merter Salt, DYP Mersin İl Başkanı Asım Kaleli, BDP Mersin İl Başkanı Cihan Yılmaz, İşçi Partisi Mersin il başkanı Nurettin Özdemir, AK Parti Toroslar İlçe Başkanı Bilal Babalıklı, Ak Parti Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Tırtarlı,  MHP Toroslar İlçe Başkanı Nihat Soysal, MHP Mezitli İlçe Başkanı Murat Aksoy, MHP Yenişehir İlçe Başkanı Haluk İnanoğlu, Başkan Yardımcısı Orhan Nomer ve basın mensupları katıldı.
Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapılan bu büyük buluşmada Kürtçe bayram kutlamasının yanı sıra “ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır”sözleri de söylendi.
Başta MGC Başkanımız Ahmet Ünal olmak üzere MGC Yönetim Kurulu üyelerine ve katılımlarından dolayı siyasi parti il başkanları ile belediye başkanlarına da teşekkür ederim. Demek ki Mersin için her an her yerde bir araya gelinebiliyormuş… Bunu da MGC sayesinde bir kez daha teyid ettik.
***
Bir güzel gelişmede Narenciye Festivali ile oldu. O ne heyecandı. O ne müthiş anlatımdı. Borsa Yönetim Kurulu Başkanı, Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Narenciye Festivali İcra Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir’den bahsediyorum.
27-28 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan 2. Narenciye Festivali’nin tanıtım toplantısı, Mersin Valisi H. Basri Güzeloğlu’nunda katılımı ile yapıldı.
Tanıtımını yaptığı festivalin çalışmalarından tutunda bütçesine kadar ince eleyip sık dokunduğu ortaya çıktı, Yaptırdığı büyük narenciye meyveleri, yel değirmeni, ağaç süslemeleri, sütun süslemeleri gibi çalışmaları anlatırken maliyetine varana kadar açıklayıp “biz böyle şeffafız” demesi, Yel değirmenin her bir pervanesi için döşenen narenciyeleri Mersin Valiliği önüne koyulması halinde Vali Güzeloğlu’nun çürüyen meyveleri yenileri ile değiştireceği sözünü söylerken ciddiyetinden taviz vermemesi… gerçekten nükteleri ile etkileyici bir anlatımı sizlere  anlatmakla olmuyor tabi… O anı görmeniz gerekiyor.
Asıl konu artık Mersin için iyi şeyler yapılmaya başlanmasıdır. İlkinde kusur aranmaz derlermiş… Narenciye festivalinin ilkindeki kusurları zaten görmedik. Önemli olan ikincisi ve sonrasındaki iyileri keşfetmeliyiz Mersinliler olarak…
Mersin bambaşka bir şehir, gerçektende öyle ve ben bu duygularımla tüm Mersinlilerin ve kıymetli okurlarım mübarek kurban bayramını kutlar; sağlık ve esenlikler dilerim.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/f5fe14b37cdb1ef333646e0fda907444.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42