MHP?deki Hareket Bereket Getirdi

MHP?deki Hareket Bereket Getirdi

MHP?deki Hareket Bereket Getirdi

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 15 Kasım 2010, Pazartesi

Haberi Paylaşın:MHP’deki Hareket Bereket Getirdi
 
MHP’nin başlattığı güç birliği hareketi dalga dalga tüm yurda yayılmaya devam ediyor. MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin Kars’ın tarihi Ani kenti’nde kıldığı Cuma namazı ile başlattığı Anadolu’yu yeniden fethetme hareketine parti içinde ki “güç birliği hareketi” ile devam etti..
Bayındırlık Eski Bakanı Koray Aydın, 21.Yüz yüzyıl Türkiye Enstitüsü Başkanı Ümit Özdağ, Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Azmi Karamahmutoğlu, 21. Dönem Milletvekili ve Devlet Bakanı Sadi Somuncuoğlu, 21. Dönem Milletvekili Ali Güngör, AKP’li Eski Bakan Murat Başeskioğlu, eski Bakan Yaşar Okuyan, CHP’den ayrılan İstanbul Milletvekili ilhan Kesici ve Yeniçağ Gazetesi Sahibi Ahmet Çelik gibi bazı isimlerle ilk etapta görüşen MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, kamuoyundan büyük destek aldı.
 
MHP’lilerin yapmış olduğu Türkiye için güç birliği hareketinin en olumlu gelişmesi ise görüşülen kişilerin bir anda bulundukları mevkilerde; MHP’nin siyasi misyonunu, liderini ve kadrolarını öne çıkaran konuşmalar yapması, makaleler yazmaları oldu. Ümit Özdağ, tartışmaya çıktığı tv programlarında ülkücüleri haklı çıkaran sözlerini yoğunlaştırdı. Ülkücülerin şehit cenazelerini istismar ettiği yönündeki iddialara çok sert cevaplar vermesi dikkat çekti.
MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Ani’de Cuma namazı kılması, Başbakanın siyasi yönünü değiştirdi… Evet, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan kilise açmayı bırakıp restore edilen tarihi camileri yeniden hizmete açmaya başladı. Ayrıca Başbakanın, dini bir simge olan Türban konusunu gündemde tutmaya devam etmesi de; MHP’nin inanç yönündeki hareketlenmesinin bir göstergesi olmuştur.
Türkiye için güç birliği hareketinin, Mersin’e yansımaları da oldu. MHP Mersin eski il başkanlarından Hayati Aydın, partililer arasında ve toplumda sevinçle karşılandığını belirtmesi, MHP 21. Dönem Milletvekili Cahit Tekelioğlu’nun konu hakkında çok iyi oldu, diyerek kendisinin de “kurt gibiyim” sözleri ile MHP için her zaman çalıştığını söylemesi dikkat çekiciydi.
 
Neticede MHP’de ki hareket, bereket getirdi diyebiliriz. Bunu seçim günü yaklaştıkça daha net olarak görebileceğiz.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/628df7578d8eb3674d12f24a958783f3.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42