BAYRAMDA MERSİN KONUŞULDU

BAYRAMDA MERSİN KONUŞULDU

BAYRAMDA MERSİN KONUŞULDU

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 05 Aralık 2010, Pazar

Haberi Paylaşın:Kurban bayramını kutladık. Hali vakti yerinde olanlar kurbanlarını kestiler. Yerel yönetimlerin tespit ettikleri kurban kesim yerlerinde; hem kurban aldılar, hem de kurbanlarını düzenli bir şekilde kestiler. Kendi yiyeceklerinin iki katını diğer insanlarla paylaştılar. Birlik ve beraberliğin en güzel yanını kurban bayramı sayesinde gösterdiler. Cenab-ı Allah’tan kurban kesenlerin kurbanlarını kabul etmelerini, kesemeyenlerin halini güçlendirmesini diler, tüm Mersinlilerin kurban bayramını kutlarım.

Bayram vesilesi ile bir bir araya gelen aile dostları ve akrabalarının sohbetlerinden biri mutlaka Mersin şehri hakkında olmuştur. Bayram tebriği için evimize gelen bir dostumuz, Mersin’in yollarından dertlenmeye başladı… astımım var, doğalgaz boru hattının döşenmesi için kazılan yollardan çıkan tozları bolca yuttum, şu anda hapşırıktan duramıyorum… Boğazım yanıyor gibisinden anlatmaya başladı…

Yola yakın olan işyerlerinin, evlerinin içlerine kadar tozların yerleştiğini şikayetlenen ev hanımları, iş sahipleri de oldu…

***
Hatırladım da geçtiğimiz yıl, yerel yönetimler seçimi vardı. Buna benzer şikayetler Büyükşehir Belediyesi için yapılırdı… “Bu yol, yol değil sanki beşik”, “Hangi yola girsem, asfaltın bir yanı çökmüş, bazı yerlerde derin çukurlar var” serzenişleri hep duyduk.

Demek ki Mersin’de yol denilince; toz, çukur, bozuk asfalt ve engebeli yol akla geliyor. Ha birde köprüden uçan otomobiller gelir… Kimi ölümlü kimi ağır yaralı kazalar hep tulumba mevkiindeki köprüde olmakta… O köprü yıkılmalı. Yıkılmıyorsa; Mersin Valiliği trafiğe kapatmalı… Geçişler alttan verilmeli.

Evet! O köprü yıkılmasın! Trafiğe kapatılsın.
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri