"Endişeyle Takip Ediyoruz"

"Endişeyle Takip Ediyoruz"

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 18 Aralık 2010, Cumartesi

Haberi Paylaşın:“Endişeyle Takip Ediyoruz”
 
Tehlike geliyorum dedi ve geldi. 2002 yılında başlayan AKP hükümetleri ile adım adım geliyorum diyen Kürtçülük tehlikesi maalesef geldi.
Evet, BDP sözcüleri Kürtlerin olduğu her yerde iki dil konuşulacağını yasa ve kanun tanımayarak yapacaklarını emri vaki yapmışlardır. Yani kafa tutmuşlardır. Demokrasi ile yönetilen ülkelerde bu gibi çıkışların adını isyan olarak koyarlar. İsyanlara tahammül gösterilmesi ise demokrasilerde olmaz.
***
Evet: Mersin’de bir barda Kürtçe müzik çalınmadı diye bir sanatçı öldürüldü iki de yaralı vatandaş vardır.
Hakkari’de bir kişi öldürüldü.  
Ülkenin bir çok yöresinde yasak olmasına rağmen Türkçe ad taşıyan yerleşim yerlerini gösteren levhalara Kürtçe isimlerde yazıldı.. TRT’de Kürtçe yayın yapılıyor. Artık devletin bekası tartışılır hale gelmiştir.
%95’i katıksız Türk olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran halkın tüm haklarını korumakla yeminli AKP hükümetinin her ferdi, bu gerçekleri bilmek zorundadır.
Nitekim bu gerçekleri ve  hakları Genel Kurmay Başkanlığı yayınladığı bildiri ile Yüce Türk Milletine duyurdu:
Şöyle ki; "Büyük Önder Atatürk ün Türk ulusuna armağan ettiği en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti; halk egemenliğine dayalı, kuruluş felsefesinin temelinde, "Üniter devlet" ve "Ulus devlet" olgusunun yer aldığı, demokratik bir yapı ve sağlam hukuki temeller üzerinde yükselerek bugünlere ulaşmıştır.
Türkiye Cumhuriyeti Anayasası nın değiştirilmeyecek hükümleri arasında yer alan 3 üncü maddesi; "Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir." hükmünü amirdir.
Dil, kültür ve ülkü birliği, bir millet olmanın başta gelen vazgeçilmezleridir. Dil birliğinin olmaması durumunda bunun sonuçlarının neler olacağı, tarihteki bir çok acı örnekleriyle gözler önündedir.
Son günlerde "Dilimiz" üzerinde kamuoyunun gündeminde yer alan birtakım tartışmaların, cumhuriyetimizin temel kuruluş felsefesini kökten değiştirecek bir noktaya doğru hızla götürülmeye çalışıldığı endişeyle izlenmektedir.
Türk Silahlı Kuvvetleri; Devletin, Anayasamızda yer alan, Türk milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, Cumhuriyeti ve demokrasiyi koruma görevi kapsamında; Ulus devlet, üniter devlet ve laik devletin korunmasında her zaman taraf olmuş ve olmaya devam edecektir."
***
Türk Milletinin bağrından çıkmış Türk ordusu; bu gelişmeleri endişe ile takip ediyorsa, bilinmelidir ki: Türk Milleti’de endişelidir. Çünkü Türk ordusunun yönetim kademesinden tutunda en altta ki er’ine kadar hepsi Türk Milletinin ta kendisidir. (Kurtuluş savaşında olduğu gibi)
En üst yerdeki asker yere düşerse yada esir alınırsa; bir altındaki asker bayrağı ele alır. Bu işlem er’e kadar devam eder. Dünyada bir tek Türk er’i kalana kadar; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekası da baki kalacaktır. Ben buna inanıyorum. Ve de tüm insanlarımızı emperyalist oyunlara karşı, sağduyuya davet ediyorum.                                                                    

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/3d423a31b6e97ff0fd59630bb9df0c34.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42