Şikayet

Şikayet

Şikayet

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 23 Ocak 2011, Pazar

Haberi Paylaşın:Şikayet
 
Mersin’de yollar zaten bozuk bir de bunlara kaldırım eksiklikleri ve satıcı pazarları eklenince sorunun adını okurlarımız “ucube” koydular.
 
Aşağıdaki Hasandağlı rumuzlu okurumuzdan gelen şikayet yazısı,   2010 yılının Eylül ayının 26.gününden bu yana www.mersinistikbal.net sayfamızda yayındadır. Yaklaşık dört ay oluyor. Ses yok tık ta yok.
Gazetecilik adına hizmetimizi sunarken halkın sorunlarını birinci sıraya alır ve duyurulması gereken yerlerde şeffaf bir şekilde duyururuz. Amaç işlerinin çokluğu nedeniyle görülemeyen aksaklıklar veya eksiklikleri duyan yetkililer hemen harekete geçsin diye… Ama dört ay oldu. Sorun hala devam ediyor…Ne duyan var ne gören!
İşte o şikayet: “Toroslar Tozkoparan mahallesi 87021 nolu sokak, yani Toroslar belediyesine gelmeden havuzlu kavşaktan doğuya döndüğünüzde havuzlu kavşakla Akel Lisesi ve Akel İlköğretim ilkolu arasında kalan sokak. Kaldırım diye yer yer 15 cm lik bir taş üstü yer yer ortasına gelen bir direkten ötürü yola indiğiniz bir ucube sokak. Okulların dağılma saatlerinde yola taşan öğrenciler gün aşırı yaralanmalı kazalar. Hele bir de çarşamba pazarı gününe denk geldi ise yandı gülüm keten helva!! Şehrin göbeğinde köyde yaşıyoruz yazık. Bir öğrencinin vatandaşın ölmesini mi bekliyorsunuz ey yetkililer.....”
***
Son gelen bilgilere göre Çarşamba Pazarı’nın çevreye verdiği rahatsızlık artmakta. Hiçbir araca geçit vermeyecek şekilde gelişi güzel yerleşen pazarcılara Toroslar Belediyesi’nin bir el atması rica ediliyor.
***
Demokrasilerde halkın katılımı çok önemlidir. Katılmayan halkın, sorunlarını çözen olmaz. Ama maalesef halkımızın katıldığı, oy verip seçtiği etkili ve yetkili kişiler sorunlara gelince kulaklarını tıkıyorlar.
 
Mersin’in seyyar semt pazarlarındaki şansızlığı, Elektrik kesintilerinde ki bahtsızlığı, kazılıp öylece çukur halde ya da tümsek halde bırakılan yolları Mersinlilerin kaderi olmamalı.
 
Bir meslektaşımın nüktesi ile yazımı ve yorumu sizlere bırakarak noktalıyorum.
Geçenlerde Antalya iline gittiğini anlatan meslektaşım, özel otomobili ile dönüşte gece yolculuğu yaptığını ve gelirken şoförün yanındaki koltukta mışıl mışıl uyuduğunu bu arada büyük bir sarsıntı ve gürültü ile gözlerini açtığında ise Mersin’de olduğunu anlatması beni bir hayli düşündürdü.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/1fb77de34860dae527bb4d8b20da41c1.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42