Ses Ver Türkiye

Ses Ver Türkiye

Ses Ver Türkiye

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 29 Ocak 2011, Cumartesi

Haberi Paylaşın:"Ses Ver Türkiye"
91 yıl önce, 28 Ocak’ta Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları tarafından Misak-i Milli’nin kararı alınmıştı. İşte aynı günde MHP Lideri Devlet Bahçeli’de Haziran 2011’de yapılacak milletvekilliği genel seçimleri için partisinin seçim beyannamesini 28 Ocak 2011 tarihinde Ankara’da okuyarak Türk Milleti ile paylaştı. Bahçeli’nin ‘Sesime Kulak Ver Türkiye, Ses Ver Türkiye çağrısı ise çok anlamlıydı.  Evet Türkiye S.O.S vermenin eşiğinde iken;  MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin “Türkiye Ses Ver” çağrısı bence çok anlamlı olmuştur.
Sayın Bahçeli’nin yaklaşık iki saate yakın konuşmasını dinledim. “Hedef olduk, iftiraya uğradık ama yıkılmadık” sözleriyle ülkücülüğün bitirilemeyişini anlatırken “Asla pes etmeyeceğiz” diyerek MHP’nin tek başına iktidar isteği millete heyecan verecektir.  
Bunun için gece gündüz çalışacaklarını da anlatan Bahçeli’nin çözümün bir parçası olacaklarını ifade ederken hak ve hakikat yolunda Allah yolunda milletin kendilerini mahcup etmeyeceklerini belirtmesi de  bence çok anlamlı mesajlar oldu. Bahçeli mesajında; “Çözümün bir parçası olacağız, ümitleri demetler halinde milletimize dağıtacağız. Dikkatle, intizamla, şevkle Üç Hilal in muzafferiyeti için didineceğiz. Yüreklerimizdeki iyilik, yüzümüzdeki sevimlilik, ruhumuzdaki dürüstlük ve mertlik, kalbimizdeki Allah aşkı, gönlümüzdeki Türklük sevdası ve davranışlarımızdaki nezaket bizi mutlaka sonuca götürecektir. Tam 42 yıl önce çıktığımız hak yolunda, hakikat yolunda ve Allah yolunda milletimiz bizi mahcup etmeyecektir. Unutulmasın ki biz çileyi azık, zahmetleri katık yaptık. Ancak asla inandıklarımızdan dönmedik. Necip Türk milletine daha iyisini yapmak, daha fazlasını vermek, daha güzelini sunmak için karar verdik, yemin ettik. Geçtiğimiz güzergâhlardaki tuzaklara aldırmadık, eyvallah demedik. Pusmadık, sessiz kalmadık, tepkisiz olmadık. Çelik gibi bir disiplinle Türklüğü sahiplendik, yüce dinimiz İslam ı gönlümüze işledik. Nitekim bugüne kadar başarılı olduk, aziz milletimizin sevgisini kazandık.”
MHP Lideri Bahçeli’nin konuşmasının bir bölümünde ise 91 yıl önceki Misak-i Milli’de verilen sözlerin bu günde geçerli olduğunu hatırlatması ve iki dilde eğitimin kesinlikle olmayacağına vurgu yapması da dikkat çekti.
 
***
 
Öyle görülüyor ki Haziran ayında yapılacak seçim bir hayli çekişmeli geçecek. Başbakan iki partili meclis isterken, MHP’yi de meclis dışı bırakmak niyetini belli etmiştir. CHP ise AKP’nin isteklerine yardımcı olmanın yolunun ana muhalefette kalmayı sürdürmekte bulması da gözden kaçmıyor. Milli değerlere, ekonomik değerlere, sosyal ve kültürel değerlere sahip çıkan tek partinin MHP olarak kalması da seçmeni ne derece etkileyecek hep birlikte göreceğiz.
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/d4cd26910ec5bd06a29084c5e51fe4a8.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42