Üç Günlük Gezi

Üç Günlük Gezi

Üç Günlük Gezi

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 20 Şubat 2011, Pazar

Haberi Paylaşın: 
 
Üç Günlük Gezi
 
MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Mersindeydi. 18 Şubat 2011 Cuma günü akşam saatlerinde Mersin e gelen MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ayağının tozuyla Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanlığı hizmet binasının açılışını yaptı. MHP İl binasında partililere seslendi. Haziran 2011 de yapılması muhtemel Milletvekilliği genel seçimlerinde Tek başına iktidar için Mersinlilerden söz aldı. Bahçeli söz alırken Mersin de MHP nin birinci parti olduğunu hatırlattı ve Büyükşehir in başka partiden olmasının MHP nin birinciliğini gölgelemeyeceği vurgusunu yaptı.
Mersin e Otobandan giriş yapan Bahçeli ye yol boyunca dizilmiş Mersinlilerin sevgi gösterisinde bulunması dikkate değerdi. İnsanların Devlet Bahçeli sevgisi üç gün boyunca sürdü. Anıt Tepe de vatandaşların sevgisi ve “Devletin Başına Devlet Gelecek” sloganları eşliğinde Toroslar Belediyesi nin 41 hizmetinin açılışı ve temel atma törenine katıldı. Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna nın kısa konuşmasında “Gece uyumadık gündüz oturmadık” ifadeleri ile çalıştıklarını ve 2004 yılında Genel Başkanın rızası ile Toroslar halkının teveccühü ile hizmete başladıklarını anlattı.
Anıt tepe de düzenlenen açılış töreninden sonra Belediye başkanlıklarını ziyarete giden MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kargıpınarı Belediye Başkanı Kerim Şahin in yaptırmış olduğu Cumhuriyet Alanı açılışını yaptı. Daha sonra Erdemli Belediyesi ziyareti ve MHP ilçe binası ziyaretinin ardından halka seslendi.
Hem Kargıpınarı nda hem de Erdemli de Yörüklerin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ye yoğun ilgi göstermesi kayda değerdi. MHP Lideri Bahçeli’yi görmek için dağdaki bağdaki işlerini bırakıp sahile inen Yörükler; Bahçeli yi adeta bağrına bastı. Kalabalıklarda gezdim görüşler aldım. MHP nin etkinliklerinin hiç bu kadar kalabalık olmadığını söylediler, hem de iş saati olmasına rağmen dediler.
Kara Çadır ın kara çocuğu AK Parti Mersin Milletvekili Ali Er in memleketinde MHP’nin Liderini görmeye ve dinlemeye giden Yörükler artık saf mı değiştiriyor sorusu hemen akla geliyor.
Üç günlük etkinlikte MHP’liler Mersin’de coştu, heyecanlandı ve kararlı oldular. Bahçeli konuşmalarında bölücülüğün tehlikeli boyutlarını anlatırken devlet politikası şekline dönüştürülmesi çabalarına da dikkat çekti. Yörükleri uyardı ve Ak Parti’yi nadasa bırakmalarını istedi.
Yörüklerden en az 12 yıllık tek başına iktidar için söz alan Bahçeli nin Mersin gezisi Erdemli den sonra sahil boyunca tüm MHP li belediyeleri, belde ve ilçe teşkilatları Gülnar ve Mut ziyaretleriyle devam etti. Programlarda hiç aksama olmadı. Olumsuzluklar yaşanmadı ve Üç günlük maratonun bir kahramanı olması gerekiyorsa bence çok güzel bir program hazırlayan MHP İl Başkanı Mahmut Tat ve il yönetimi olmalı. 
Ayrıca Mersin Emniyet Müdürlüğünü kutluyorum. MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli nin programlarında üstün bir başarı gösterdiler. Alınan tedbirler, tertip ve düzen ile hizmet alan tüm Emniyet mensuplarını başarılı olmalarından dolayı kutluyorum.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/0b397ebf606d092a39f23db2bb6876e8.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42