Seçimin ve Spor’un Kalbi Mersin’de Atıyor

Seçimin ve Spor’un Kalbi Mersin’de Atıyor

Seçimin ve Spor’un Kalbi Mersin’de Atıyor

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 30 Nisan 2011, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Seçimin ve Spor’un Kalbi
Mersin’de Atıyor
 
Cuma Namazı
İbadette niyet önemlidir. Dilin önemi yoktur. Irkın önemi yoktur. Kalbin ile Allah’a yalvaracaksın, dua edeceksin… Bu ibadet şekli yaratılmış her insan için geçerlidir. Yalnız Millet olmuş, devlet kurmuş, ortak dilde anlaşmış, birlikte yaşama andı içmiş topluluklarda vakit namazlarının haricinde kılınan bir namaz şekli vardır. Ve hatta öyle bir namazdır ki bu namaz, birlik ve beraberlik için topluca kılınır. Tek dil tek bayrak tek vatan için kılınır. Bu namazın adı Cuma’dır. Cuma namazıdır.
Ve hatta özgür değilsen bu namazı da kılmayabilirsin. Yani esaret altında isen Cuma namazı farz değildir. Cuma namazları bu bilinçle kılınmalı. Başka bir amaç için kılınıyorsa zaten namaz olmaktan çıkar. Beden hareketi yapılmış olur.
Ülkemizde maalesef birkaç Cuma’dır alternatif Cuma namazları kılan cemaatler oluştu. Aralarından bir imam seçip, başka bir lehçe ile siyasi amaç için Cuma namazı kılıyorlar. Namazları olur mu olmaz mı bilmiyorum ama onlara Cuma namazı hakkında bilgi vermesi gereken kurum Diyanet İşleri Başkanlığı’dır.
Bu konuyu açıklığa kavuşturmamı isteyen bir çok okurumun bu isteğini yerine getirdikten sonra seçimin kalbinin Mersin’de attığını söyleyebilirim.
Hem Spor’da hem Siyasette Mersinlilerin kalbi gümbür gümbür atıyor.
Devlet Bakanı Zafer Çağlayan Ak Parti birinci sıra Mersin Milletvekili adayı. Süper Lig yolunda bir maçı kalan Mersin İdman Yurdu’na 600 bin lira bağışta bulundu. Akdeniz Oyunları’nın oynanacağı il olmamız nedeniyle yapılacak yatırımlara hükümet olarak ağırlık verilmesi Mersin için çok önemli gelişmeler… Ben de tersini düşünmeye başlamıştım bile Şöyle ki, 4 Nisan 2011 tarihinde Mersin İl Genel Meclisinde MHP+CHP Koalisyonu kuruldu. O tarihten sonra Mersin İdman Yurdu’nun maçları TRT’den yayınlanmaz oldu. Acaba yine mi siyasetçiler Mersin’i cezalandırdı diye düşünmeye başlamıştım. Görüyorum ki öyle olmayacak.
***
MHP,CHP,AKP Yarışıyor
Diğer yandan Mersin’de MHP, AKP ve CHP arasında paylaşılması düşünülen 11 milletvekilinin birini de bağımsız adaylar almak için çaba gösterecek…
Milletvekilliği yarışında öne çıkan bu üç partinin adayları kapı kapı gezip kendilerini tanıtarak oy istemeye başladılar. AK Parti, Bakan Zafer Çağlayan ile göz doldurmak isterken, MHP’de Mehmet Şandır, vatandaşla kucaklaşıyor. CHP’de ise öne çıkan bir isim göremedik.
Mehmet Şandır kurumları gezdi, esnafları gezdi, Akdeniz ilçesinin mahalle ve köy muhtarları ile bir araya geldi… Komşudaki yangının ülkemizi de yakacağını ve bunun olmaması için alınacak tedbirleri anlattı.
12 Haziran günü yaklaştıkça siyasi çalışmalar dozunu arttırarak zaman zaman sert mesajlar ile devam edecektir. Önemli olan temiz bir siyaset ile huzur ortamında sandıklara gidip oy atabilmektir. Bunun olması için bağımsız adaylar dahil tüm siyasi parti temsilcileri bütün çabalarını içtenlikle ve samimiyetle yerine getirmelidirler. Demokrasi için bu gereklidir.
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/29a57a60795081251c1122610304b081.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42