Amin

Amin

Amin

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 06 Eylül 2008, Cumartesi

Haberi Paylaşın: 


 Amin


Bir hafta boyunca yazarların köşelerini okudum, siyasilerin demeçlerini takip ettim. Konu ağırlığı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Ermenistan’a gitmeli mi gitmemeli mi tartışması ile; Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un terör örgütü kurmakla suçlanan iki paşasına ziyaretçi göndermesi konuşuldu. Ben ikinci konuya değinmeyeceğim. Cumhurbaşkanı konusu daha da ciddi. Dün söylediği ile bugün söylediği farklı biri maalesef Ülkemiz cumhurbaşkanı olarak Türkleri temsil ediyor.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün dünkü söylemi:


Geçmiş tarihte Refah Partisi (Şimdiki AKP diyebiliriz.) Milletvekili iken Ermeniler hakkında; dönemin Başbakanı Süleyman Demirel’e hitaben cenaze merasimine katıldığı için, Milletvekili Abdullah Gül Mecliste şunları söylüyordu. :  “Hükümet, bu politikasıyla, geleceğimizi gerçekten ipotek altına almıştır ve öyle ipotek altına almıştır ki, Ermenistan Cumhurbaşkanı Cumhurbaşkanının cenaze merasimine katılma cesaretini göstermiştir. Sizin nasıl bir uzlaşmacı olduğunuzu, Türkiye’nin menfaatleri söz konusu olduğunda, sizin şahin gibi davranmayacağınızı bildiği için cesaret bulmuş ve Türkiye’ye gelmiştir. Siz bana bir ülke gösterin ki, kardeşleriniz savaş halinde olacak, kardeşleriniz katledilecek ve onlar katledilirken, ’Bunun müsebbibi Türkiye’dir’diye demeçler verecek; o kardeşlerimiz katledilirken, ’Avrupa’nın haritaları bellidir, yerine oturmuştur; fakat Ortadoğu’nun, Asya’nın haritaları nihai şeklini almamıştır’ diye açıklamalar yapacak; Kars’ın, Ermenistan toprağı olduğunu iddia edecek, bütün bunlardan sonra o adam Türkiye’ye gelecek ve siz de elini sıkacaksınız!..”


ORTA DOĞU’NUN


GÜÇLÜ ÜLKESİ NASIL OLUNUR?


Özü ile sözü ile TÜRK olununca olunur.


Kıvranan, yakınan, ağlayan sızlanan, yardım alan, yalakalık eden iki değil; birkaç yüzü olan insanlara Türk Milleti  tek bir kelime ile cevap verir “Aciz ”


Aciz insanlara ise yönetim hakkı verilmez. Verilirse ne olur. Kendinden başkasını düşünmez. Kendini düşünür ve mutlu geleceğini en iyi şekilde hazırlar. Çünkü o aciz insanın ufku yoktur.


Şeyh Edebali’nin dünyanın her yerine dal budak salmış çınar ağacının dallarını görecek kadar, rüya göremez.


Mustafa Kemal Atatürk’ün  “Milletin istiklal ve istikbalini milletin azim ve kararı kurtaracaktır, Manda ve himaye kabul edilemez” sözünü mandacılara (Şimdiki ABD ve AB’ye) diyecek kadar cesareti olamaz.


Ben bu mübarek ayda, Cenab-ı Allah’a yalvarıyorum.  “Ele el açıp yalvaran  aciz kullarından, sapıtmışlardan, din değiştiren, milliyetini inkar eden  kullarından beni ve Yüce Türk Milletini koru Allah’ım. Onların her türlü şer kararlarından, kötülüklerinden sana sığınır, senden yardım dilerim Allah’ım. Sen Güçlüsün kudretlisin Allah’ım. Ülkemizin birlik ve beraberliğini koru.”


Amin.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/85fb0aab206be742478d918e86019868.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42