Dünür Olsunlar

Dünür Olsunlar

Dünür Olsunlar

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2011, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Dünür Olsunlar
 
12 Eylül 1980 darbesi yapıldığında bütün millet rahatlamış, derinden bir oh çekmişti. Sağ sol denilen kavga sona ermiş, Komünist diye nitelendirilen solcu gençlere karşılık; karşılarındaki Türk Milliyetçisi gençlere de ülkücü adı verilmişti.
O günlerde ne sağcı olan ne de solcu olan bazıları ise tam bağımsız Türkiye için kavga edenlere karşı, sadece  seyirci olmuşlardı. Her iki yönden gelen saldırılara “yarabbi şükür” diyorlardı.
Darbe yapılınca ülkedeki ölümler sona ermişti. Taraflar fabrikalarda işe başlamış, solcu şefin altında ülkücü işçi kardeş kardeş üretim yapmışlardı. Ülkücü memur amir olurken, solcu gençte memur olarak aynı kurumda mesai yapmışlardı.
Hani bunlar 11 Eylül 1980 de birbirlerini boğazlıyorlardı?
Demek ki 12 Eylül 1980 hareketi amacına uygun olan anarşiyi durdurma görevini başarı ile yapmıştır. Ama sadece anarşi için bu geçerlidir.
Şunu anlatmak istiyorum. Bugünkü terör olayları ile 11 Eylül 1980’deki anarşi olayları arasında hiçbir fark yoktur.
11 Eylül 1980’de “Yaşasın Komünizm” diyen bölücü şehir eşkiyaları kahve basıp onlarca insanı öldürüyordu. Bugüne dönüyoruz yine aynı şehir eşkiyaları bu kez “Yaşasın Kürdistan” diyerek bölücü terör estiriyorlar. Öyle ki, sokaklarda terör estirip işyerlerine kepenk kapattırıp Molotof atarak zarar veriyorlar. 
Dünle bugün arasında ne fark var? O günde bölücü terör, ülkenin üniter yapısını bozmak için vardı bugün de ülkenin üniter yapısını bozmak için var. 
Evet o gün üniter yapımızı koruduk. Bugün de pek ala koruyabiliriz.
Bunun için;
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin geleceği için kavga eden vatandaşlarımız ile yine aynı mekan da işçi veya memur olarak pek ala dün olduğu gibi bugün de yine kardeş kardeş çalışacağız. Birlikte üretim yapacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekası için gece gündüz mesai harcayacağız. Tek Dil, Tek Vatan, Tek Bayrak diyerek, düğünler yapıp davul zurna eşliğinde halaylar çekeceğiz. Yeter ki bizi bize bıraksınlar. Ve İmralı’dan talimat yerine, komşusundan kız alsınlar. Komşusu ile dünür olsun. Düğün dernek kursunlar. Bunu birlikte yapalım yeter.
Ülkemizde birlik ve beraberlikten yana güzel şeyler olmalı…

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/dc4ac372cf64dc1384031bbe96e82d7f.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42