Huzur çok önemli

Huzur çok önemli

Huzur çok önemli

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 04 Haziran 2011, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Huzur çok önemli
Bu hafta sonu oy kullanacağız. İki ayı geçen bir sürede partilerin ve adayların seçim çalışmalarını hep beraber takip ettik.
Seçim meydanlarında yapılan konuşmaların özeti hep polemik olmuştur. Bazı parti liderleri iktidar olduklarında yapacakları hizmetlerin neler olduğunu vatandaşlara anlatmak yerine; polemik oluşturan ağır ithamlarla desteklenen konuşmalar yapmaları oldukça dikkat çekiyor. Ve böylece seçmen bu yönde etkilenip, ülkenin gerçek sorunlarından uzaklaşıyor.
Sokakta kavga kültürü konuşulur oldu, halbu ki ülkede en önemli sorun şu an için beka sorunudur.  Diğer bir sorun ise işsizliktir. Ayrıca ülkede üretim yapılmamaktadır. Üretimsizlik esaret getirir. Başkalarına bağlı kalınır, muhtaç halde olunur. Bunlar bilinen gerçeklerdir ve maalesef 9 yıldır ülkemizde üretim yerine tüketim yapılıyor.
İşte Yunanistan’ın son hali gözünüzün önüne getirin. Yunan devleti topraklarını satarak borçlarını ödemek istiyor. Neden? Ülke de üretim yok. AB’ye girdikten sonra AB’nin emirleri doğrultusunda, üretimi unutan Yunan halkı şimdi yoksul, ele muhtaç hale geldi, veya getirildi.
Siyasi Parti liderleri içerisinde üretime dikkat çeken, yoksulu düşünen, işsizliği ortadan kaldırmak için projeleri olan, işverene sahip çıkan konuşmaları ile bir tek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dikkat çekiyor.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Püskevit” ile önemli bir çıkış yaptı. Hilal Kart Projesi ile hem yoksula sahip çıktı hem de küçük esnafa… Tabi ki Sayın Bahçeli ekonomik ve sosyal konuları gündemine alırken, ülkenin beka konusundaki endişelerini tek başına göğüslemenin ayrıcalığını da vatandaşlara hissettirdi.
Vatandaş ülkede terör istemiyor, huzur istiyor.
Vatandaş ülkede ikinci dil istemiyor. Milli birlik projesi kapsamında Türkiye’de yapılacak olan Her şey; Türk için Türk’e göre Türk tarafından yapılmasını istiyor.
Bir gurbetçi gazetemize geldi. 20 gündür ülkemizdeymiş. O’na, dışardan Türkiye nasıl görünüyor dedim, O’da çok iyi görünüyor ama içerden iyi değil, dedi… Hayırdır dedim. Başından geçen kötü bir olayı anlattı. Hırsız arsız çoğalmış, herkeste aşırı bir özgürlük var. Konuşan konuşuna…terör artmış, huzur kalmamış…
Dikkatinizi çekmek istiyorum. İnsanlar için huzur en önemli bir ihtiyaçtır. Mersin’de özellikle MHP Milletvekili adaylarının seçim çalışmaları esnasında şu sokaktan gitmeyin, bu sokağa girmeyin gibi uyarıların olması bile ülkemiz insanlarının huzurunun kaçırıldığının en önemli bir göstergesidir.
12 Haziran’da yapılacak olan 24. Dönem Milletvekilliği seçimlerinin huzur ve güven ortamında geçmesini arzu ederken; Yüce Türk Milleti için  hayırlara vesile olsun diyorum. 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/85497ee59aa5374d5715339c555e8325.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42