O Günü Çok Sevdim

O Günü Çok Sevdim

O Günü Çok Sevdim

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 12 Haziran 2011, Pazar

Haberi Paylaşın:O Günü Çok Sevdim
 
Her iki üç senede gelen bir günü çok özlüyorum. Beni çok mutlu eden o gün de ayrı bir haz alıyorum. Bu günü hepiniz biliyorsunuz, öyle sanıyorum ki sizlerde benim kadar o günü seveceksiniz ve mutlu olacaksınız.
Ülkemizde her dört yılda bir Milletvekilliği Genel seçimleri yapılır. Yine ülkemizde her beş yılda bir Yerel seçimler yapılır. Aralarında iki yılı geçkin bir süre olmasına rağmen ortalama her iki yılda bir seçimlere gidiyoruz. Benim mutlu olduğum, gelmesini sabırsızlıkla beklediğim o gün bu seçimlerle beraber geliyor.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’min varlığını, gücünü o gün doyasıya hissediyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’min onurlu gururlu bir vatandaşı olmaktan o gün çok mutlu oluyor ve seviniyorum.
O gün tv’lerde ulu orta milli değerlerimiz dahil her konuda ahkam kesen konuşmacılar ekranlarda olmuyor. “15 Haziranda neler olacak?” sorusunu, kaset olaylarını, eyalet istemlerini, dil isteklerini, yeni anayasa isteklerini tartışamıyorlar. Velhasıl siyasetçileri bir o yandan bir bu yandan çekiştiremiyorlar. Birbirlerine tutuşturamıyorlar.
O gün ben çok mutlu oluyorum.
Sandığınız gibi seçim günü olan Pazar gününden bahsetmiyorum. Bir gün öncesi olan Cumartesi gününden söz ediyorum. Cumartesi günü özellikle medyanın sesi soluğu kesiliyor. Ulusal anlamda yayın yaptıkları söylenen meşhur tv kanalları, radyolar, gazetelerin hepsi seçim yasakları çerçevesinde siyasi yayın yapamıyorlar. Ben Cumartesi gününü bunun için çok sevdim.
Devletimin gücünün hissedildiği bu günü o yüzden çok sevdim. Ülkemin üniter yapısını bozacak söz ve söylemlerin olmadığı bu günü, onun için sevdim.
 
***
Bu mutluluk içinde ertesi gün oldu. Yani seçim günü olan Pazar. Gittim oyumu kullandım. Çağı yakalamış kaşeli evet mührü ile renkli parti amblemleri olan oy kağıdına mührümü bastım ve şeffaf sandığa oyumu attım. Ardından , gün boyu sandıkları gezdim. Seçmenlerin yüzündeki mutluluğu gözlerinden okudum. Sandık başkanları ve üyeleri ile sohbet ettim. Devletin var olduğunun, güçlü olduğunun izlerini takip ettim.
Keşke her günümüz böyle seçim günleri olan Cumartesi Pazar günleri gibi olsa… Herkes birbirine saygılı, hoşgörülü, iyi niyetli kardeşlik duygusu içinde hır gür yapmadan, it dalaşında bulunmadan, özerklik eyalet istemleri olmadan, tv ekranlarında kuru kuru tartışmalar yapmadan geçirdikleri günler gibi olsa.
***
AK Parti yine birinci ama tek başına anayasa yapamayacak. Belki de Türk seçmeni Ak Parti’ye artık anayasayla uğraşma ülkeyi iyi yönet mesajı verdi. Muhalefete de iktidar için hazır ol mesajı verdi.
Haydi hayırlısı diyelim ve güzel günler Türk milleti ile birlikte olması dileğiyle…
 
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/4144e530e5012458ba07c0d0fef20acd.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42