Bolivya kadar olamadık!

Bolivya kadar olamadık!

Bolivya kadar olamadık!

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 13 Eylül 2008, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Bolivya kadar olamadık!


 


ABD dostumuz, ama içimizi oyan bir dost. ABD çıkarları baş tacı, Türk çıkarları sümen altı. Türkler piyon, ABD’liler patron. Türkiye’den bahsediyorum.


Kavgacı kültürü ile herkese meydan okuyan(ABD Başkanı Bush hariç)  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yönettiği ülkemizden söz ediyorum.


 


“Bolivya Cumhurbaşkanı Evo Morales, ülkedeki muhalefete destek verdiği gerekçesiyle ABD nin La Paz Büyükelçisi Philip Goldberg i istenmeyen kişi ilan etti ve ülkeden ayrılmasını istedi.”


 


İşte bu!


Yapılması gerekeni Bolivya yapmış.


 


Hem de muhalefete karıştığı için kovmuş ABD’liyi.


Bizim ülkemizde muhalefeti bırakın, iktidar zaten elinde; bir de mahalle muhtarlarına kadar emretmeye başladı ABD elçileri.


Hepinizin bildiği gibi Adana Başkonsolosu geçtiğimiz yıllarda Mersin’in mahallelerini gezmiş, muhtarlar, gazeteciler  dahil tv yöneticilerine kadar emirler vermişti.


İşte böyle ABD’ye gebe olmak. Emir alırsın. Emirlerini uygularsın. Bunu da Milliyetçilik adına yaparsın. Müslümanlık adına yaparsın.


Ne diyelim. Bolivya kadar olamadık.


Ama  sesini Bush’a duyurmak için bağıra bağıra ülke yönetiyorlar.


-“Ülke yönetiyoruz ülke! İnsan yönetiyoruz insan!”


Bir de yönetilen insanlar;


Aldatılıp kandırıldıklarını bir anlasalar.


Alman hükümeti anladı. Darısı Türk Milletine…


 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/5c1f957503894520bda8e52ece4a49a7.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42