Artık Bakan’da Mersinli

Artık Bakan’da Mersinli

Artık Bakan’da Mersinli

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 09 Temmuz 2011, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Artık Bakan’da Mersinli
 
Artık siyaset haklar üzerine kurulmalı.  Hak dağıtmakla yükümlü olan kişileri abartarak dev yapmanın bu topluma hiçbir fayda getirmediğini yıllardır gördük. Halada canlı canlı görmeye devam ediyoruz.
Sayın Kürşat Tüzmen, geldi. Bakan oldu. Vaatlerde bulundu. Mersin eskiden nasılsa şimdi de aynı… değişen bir şey yok.
Şimdi de Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Sayın Zafer Çağlayan, Mersin Milletvekili oldu. Vaatleri var, neler yapacağını bekleyip göreceğiz…
Bakanımız iş yapmaya geliyor fakat iş yapmadan önce etrafındaki iş adamları, partililer ve bazı talebi olan vatandaşlar yüzünden bir türlü kafasını kaldırıp sağına, soluna bakacak bir zaman bulamıyor. Böylece yıllar çabuk gelip geçiyor.. Mersin yine yatırımsız kalıyor, Mersin yine kaybeden oluyor.
***
Cumartesi Pazar (8-10 Temmuz 2011) , Devlet Bakanı Sayın Zafer Çağlayan, ilimizi ziyaret etti. Ak Parti İl Başkanlığı ve diğer ilçe başkanlıklarını ziyaret ederek seçimde alınan sonuç için partililere ve Mersinlilere teşekkürlerini iletti. İş adamları ile bir araya gelerek Mersin’in ihtiyaçlarını konuştular.
Bakanın Mersin’e geleceğini bilen İş adamları, Oda ve Dernek Başkanları, gazetelere günler öncesinde mesajlar göndererek Sayın Zafer Çağlayan’ın bakanlığını kutladılar. Eyvellah kutlasınlar. Vali Güzeloğlu’da buna katıldı. Ona da eyvellah.
Peki bir günde basın mensuplarının adreslerine defalarca e mail mesajları göndermekte neyin nesi oluyor anlamadım…
Mersin Valiliği, Emniyet Müdürlüğü, Ak Parti İl Teşkilatı, Bakan Proğramı adı ile e- mailler gönderdiler. Arada bir düzeltmede yapanlar oldu. Hepside “Bakanın Mersin Proğramı”nı gönderiyor… Yani bunun usulü neyse, Valilik mi yapar o yapsın, Parti mi yapar o yapsın… Bu kadar abartı niye?
Herkesin “Bakan Mersin’e Geliyor Türküsü” söylemesinin bugüne kadar Mersin’e bir şey kazandırmadığını görmedik mi Allah Aşkına! Yok yine pohpohlarla şaşalı  karşılamalar ile Mersin’deki belediyeler Ak Partili yapılmak isteniyorsa o iş başka… Demek ki yine Mersin kaybedecek. Mersin’e havaalanı bu dört yılda da yapılmayacak. Mersin Turizm bölgesi bu dört yılda da ilan edilmeyecek.. Turizm yatırımları yapılmayacak… Mersin Antalya Karayolu bu dört yılda da bitirilmeyecek vs… % 25 işsizi olan Mersinlilere yine fabrikalar yapılmayacak, yine işsiz kalacaklar.
***
Ülkede ekonomik değerler varsa Bu değerler karşılığında genel yönetimden gereken destek alınamıyorsa, bunun yolu bir bakanı pohpohlayarak değil; bu ekonomik destek Mersin ve Mersinlinin hakkı olduğu için istenmeli. Projeler oluşturulur, STK’larca desteklenir ve ilgili kurumdan talep edilir. Talep edilen proje şartlara uyuyorsa ve bu talep yerine getirilmiyorsa, hak; eşit ve adil paylaşılmıyor demektir. Bunun anlamı da oyalanmak olarak yorumlanır.
Ben diyorum ki, hak istenmez alınır. Artık oyalanmayalım.  Sayın Bakanımız Mersinlilerin hakkını bu dört yılda mutlaka Mersinlilere teslim etsin. Çünkü kendisi de artık bir Mersinlidir. Bu bilinçle hareket edilerek, Mersin’in hakkını almalı ve Mersin kalkındırılmalıdır.
 
 
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/0b72984f3bbd0eb55e85ae6d33ee8252.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42