Terörle Mücadele Bakanlığı

Terörle Mücadele Bakanlığı

Terörle Mücadele Bakanlığı

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 16 Temmuz 2011, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Terörle Mücadele Bakanlığı
 
Adı terörist olan bir grup, birkaç gün önce 2 sivil asker ve 1 sağlıkçıyı kaçırdı.
Ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin askerleri onları aramaya çıktılar.
Bu arada içlerinde milletvekili de olan bazı ‘siyasi uzantılar’da (Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın deyimidir.) TBMM’ye girmeyerek ve yemin etmemekte ısrar edip, “Demokratik Özerklik” ilan ediyorlar.
Özerklik ilan ettikleri aynı gün; Dağda ormanda terörist arayan Türk Askerleri tuzağa düşürülüyor ve 13 tane vatan evladı şehit düşüyor. Hem de yanarak şehit oluyorlar…
Askerlerin şehit oluş nedenleri içinde yanmakta olunca, bunu fırsat bilen siyasi uzantıların istekleri bana inandırıcı gelmedi… Yani şehit edilen 13 askerin ölüm nedeninin tespiti için otopsi istiyorlar. Evet, nerdeyse bizim suçumuz yok, kendileri yaptı diyecekler. Valla kanım dondu. Bu kadar pişkinliğe de pes doğrusu.
***
Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı, Ordu komutanları, Parti Liderleri, Ve Türk milleti hep birlikte “ölen askerler için otopsi yapılsın” haberini okuduk. İçimize attık.
Neticede yanarak şehit olan askerlerden kurşunda çıktı. Teröristlerle girişilen çarpışmada kurşunla yaralanmış olan askerler çıkan yangından kaçamamışlar ve şehit olmuşlar.
Olan 13 askere oldu.
Ateş 13 ocağa düştü.
Ve 13 Ocak ile birlikte Türk Milletinin yüreği de yanıyor…
Bu duruma  sadece ama sadece üzülüyoruz!?
Teröristlerin muhatabı hükümet, muhalefet ve askerler ise üzüntülerini dile getirdiler. Her zaman olduğu gibi mücadeledeki kararlılık sürecek açıklamalarına bir kez daha şahit olduk.
Fakat, bu kez biraz farklılık hissettim. İnşallah bu farklılık terörün son bulması konusunda kararlılık, AK Parti ve MHP ortaklığı ile daha da hissedilir.
Çünkü, MHP Lideri Devlet Bahçeli, açıklamasında geçte olsa hükümetin yanlıştan dönerek aklını başına almasını istedi ve terörle yapılacak mücadelede MHP olarak tüm destekleri hükümete vereceklerini söyledi.
Aynı şekilde, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın terör örgütü ile siyasi uzantılarının bundan sonra iyi niyet beklemesinler, mesajı ile;
İç işleri Bakanı İdris Naim Şahin’in, ‘Herkesin aklını başına alması’ çağrısında bulunması çok isabetli olmuştur.
Belki de terör örgütü ve siyasi uzantıları AK Parti, MHP birlikteliğini gördükleri için AK Parti hükümetinden bekledikleri açılım ümidini kesmişlerdir. Terörün kudurması ve özerklik talepleri bu birlikteliği gördükleri içindir.
İnşallah Başbakan Erdoğan’ın dediği gibi Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Millet’e açılan, açılım bu vesile ile başlatılmış olur. Bakarsınız, AK Parti ile MHP terör koalisyonu kurar birde bakanlık oluştururlar. Terörle Mücadele Bakanlığı adı ile kurulacak olan Bakanlığın Bakanı’da MHP’den olur. Neden olmasın?
 
***
Askerlerin şehit edilmesinin artık son bulmasını temenni ederek, 13 Şehidimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, Ailelerine ve Yüce Türk Milletine başsağlığı diliyorum. Sağlıcakla Kalın.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/44f5e63935965ee64b4012a01442fac2.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42