Şehit Saymaktan Kurtulmalıyız

Şehit Saymaktan Kurtulmalıyız

Şehit Saymaktan Kurtulmalıyız

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 20 Ağustos 2011, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Şehit Saymaktan Kurtulmalıyız
 
Ak Partili bir çok kişi ile sohbet ettim. Ak Parti hükümetinin 10 yılda bir çok alanda önemli adımlar attıklarını ve başarılar elde ettiklerini ancak terör konusunda başarısız oldukları yönünde fikir birliğine vardılar. Hatta içlerinden bazıları başbakanın terörle mücadele için sabır edilmesini, mübarek ramazandan sonra mücadele edilmesi yönündeki beyanatını da uygun bulmadıklarını söylediler.
Tabiî ki bu en son Çukurca’daki 12 asker şehidinden önceki konuşmalardı. Ondan sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül terörle mücadele için Ramazan sonrasının beklenmeyeceğini açıkladı. Ve netice de başbakan da bu kararlara uydu ve Kandil dahil Irak’ın Kuzeyi bombalandı.  
Bu konuda en son MGK karar aldı ve çok önemli mesajlar verdi. Mesajlarından biride iç siyasete dönüktü.
 
“- Terör örgütü uzantıları için hemen yasal işlem yapılacak.
- Terör örgütü ile bağlantılarını kesmeyen siyasi aktörler uyarılacak, uyarılar dikkate alınmazsa hukuki süreç işletilecek.”
 
Gerçektende bu iki karar maddesi beni çok sevindirdi.
Eve şehit geldiğinde anaya babaya ateş düşmüş, ana şehidine ağlarken, bazı siyasetçilerde özerklik ilan ediyorlardı. Eyalet isteyenlerde vardı, Bölücübaşına af isteyenlerde… Sanırım MGK karalarından sonra bu söylemlerin karşılığı olan cezalar uygulanacaktır. Uygulanmadığı takdirde açıklanan metinler sadece yazı olarak kalır. Ülke yine şehitlerini saymaya devam eder.
Tevbe suresinde;  haram aylarından ( Haram aylarda müşriklerle yapılan bir anlaşma vardır.) sonra savaşın emri vardır. Fakat terörle anlaşma yapılmayacağına göre ramazan ayının bitmesini beklemenin de bir anlamı yok.
 Tevbe Suresi  “14/Savaşın onlarla ki, sizin elinizle Allah onlara azap etsin, onları rezil etsin. Onlara karşı size yardım etsin. Ve inananlar toplumunun göğüslerine şifa ulaştırsın.”
En son alınan MGK Kararları terörün kökü kurutuluncaya kadar uygulanmalı. Hükümetin ve Başbakanın ve MGK’nın bu kez doğru adımlar attıklarına inanıyorum ve gerçekten kararlı bir şekilde yapılan mücadeleye Cenab-ı Allah’ta yardımcı olacaktır. Böylece artık şehit saymaktan kurtulacağız. Demokrasiyi özümseyen bir ülke olarak tüm yurttaşların eşit şartlarda birbirini kucakladığı günleri yaşayacağız. Ben buna inanıyorum. Allah Yardımcımız Olsun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri