Kul’un Derdi Ne ki?

Kul’un Derdi Ne ki?

Kul’un Derdi Ne ki?

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 27 Ağustos 2011, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Kul’un Derdi Ne ki?
 
Bir mübarek ayı daha geride bıraktık… Bugün arife günü, yarın bayram.
Hafta boyu da bayram olarak kutlanacak.
Bayramı bayram gibi kutlayın diye bir ses duyduk… Suriye Lideri Beşar Esad’a ve diğer bazı İslam ülkelerine gidiyordu bu ses.
Kardeş kanı dökülmesin diye söylenmişti…
İslam ülkelerinden Libya devrik lideri en sonunda Hıristiyan ülkelerce destekli kendi halkı ile savaşamaz hale geldi ve ülkesinde kayboldu. O da ‘Saddam’ gibi bir deliğe girdi…
İslam ülkelerinden bir diğeri Mısır.
Mısır’ın eski başkanı Hüsnü Mübarek hasta yatağında yargılanmaya devam ediyor…
Ve, Suriye’de Esad’ın son günleri yaklaşıyor gibi… Türkiye Başbakanı Esad’a bırak diye ısrar ediyor. İşte en son çağrılarından biri “Bayramı bayram gibi kutlayın!” oldu.
Gerçekten bu sese kulak verip ülkemizdeki insanlara da biz sorduk. Bayramı bayram gibi kutlayabiliyor musunuz diye…
Maalesef esnafın boynu bükük, memurun maaşı kriz söylentileri ile 3’te bir oranında kayboldu.. Maaş eriyip bitiyor. . İşçilerin hali her gün ayrı bir dram.  Köylü çiftçi sessizliğini koruyor…
Biz gazeteciler ise her bayramda olduğu gibi yine bu bayrama da içi buruk olarak giriyoruz. Açılan davalar, içerdeki meslektaşlarımız, asgari ücrete talim muhabirlerimiz ile her birimiz ayrı bir dert…
Öte yandan her gün bir şehit haberi ile yıkılıyoruz. Bazen bir değil 13 şehit oluveriyor. Bizde bayramı bayram gibi kutlasak, kardeş kanı akıtmasak iyi olmaz mı?
Olacak elbet. O güzel günler gelecek elbet. Yeter ki, sabır edelim. Allah’ın verdiği canı, yine Allah almalı, Kul’un derdi ne ki?
 
***
Mersinli hemşehrilerimin, okurlarımın mübarek Ramazan bayramını kutlar; Sağlık esenlik mutluluk ve huzur içinde bir bayram geçirmelerini diliyorum. Sağlıcakla kalın!
 
 
 
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri