Akdeniz Oyunları Mersin’de Yapılacak mı?

Akdeniz Oyunları Mersin’de Yapılacak mı?

Akdeniz Oyunları Mersin’de Yapılacak mı?

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 24 Eylül 2011, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Akdeniz Oyunları
Mersin’de Yapılacak mı?
 
Akdeniz Oyunları için yapılan toplantıların ilkinde demiştim. Oyunlar ilçelere de yayılmalı diye. Tarsus ve Erdemli’nin adı geçti ama Toroslar ilçesinde bile yatırım yapılmıyor.
Böyle olunca Akdeniz Oyunları gerçekten Mersin’de yapılmış mı oluyor? Mersinliler heyecan duymadığı takdirde bu spor oyunlarını kimler izleyecek şimdiden merak ediyorum.
Bari, şehir merkezindeki insanlarımızın bu oyunları izlemesi için en azından Toroslar ve Mezitli ilçelerinde de ağırlıklı yatırımlar yapılsa iyi olmaz mı? 
Başından beri Akdeniz Oyunları’na yapılacak yatırımları insan merkezli düşünürken, Turizmci firma yetkililerinin yaptığı açıklama ile adeta şok oldum. Oyunların organizasyonunda Mersinli firmalar tercih edilmiyor.
Araç kiralama ile uçak biletlerinin Ankara’da ki firmalara verildiği iddialarına karşı “Dakka Bir Gol Bir” şeklinde ilgi çekici  bir basın açıklamasında bulunan iş adamlarımız, bari ikinci golü yemeyelim diyorlar.
İkinci gol ne olabilir? Bence olmayacak işler de olabilir.
Yani Otelleri de Ankara’dan ayarlayabilirler, oyunları izleyecek taraftarları da Ankara’dan getirebilirler vs…
İşin esprisine devam edelim:
Akdeniz Oyunları Mersin’de yapılacak diye, bu güne kadar ciddi bir yatırımın temeli de atılmadı. Acaba diyorum bu Akdeniz oyunları 2013 yılında Mersin’de yapılmayacak mı? Hani olur ya İsrail ile veya Güney Kıbrıs ile ya da Suriye ile veyahut Yunanistan ile her an kapışırız da bu oyunlar Mersin’den alınıp hali hazır alıcı kuş gibi bekleyen İspanya’ya verilir… Olur mu olur.
Allah korusun dediğinizi duyar gibiyim.
Evet gerçekten ülkemizi savaştan Allah korusun!
Akdeniz Oyunları için yapılacak organize yatırımlar acaba hangi ilçe sınırlarına yapılacak, ben henüz Olimpiyat Komitesi’nden net bir açıklama duymadım. Açıklarlarsa, temel atarlarsa ve Mersinli firmalara iş verirlerse, gerçekten inanmaya başlayacağım Akdeniz Oyunları nın Mersin’de yapılacağına… Yoksa inanasım gelmiyor!
Bir de Toroslar ilçesinde neden hiç yarışma yapılmayacak, Erdemli’de Tarsus’ta neden yapılmayacak? Yapılmayacaksa, şehrimize gelen yabancı ülkelerin sporcularına ilçelerimizdeki tarihi mekanları gezdirsek fena olmaz yani… Bari bunu organize edelim. Şehrimizin turizm acente şirketlerinin sayısı bu geziler için yeterde artar bile.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/cb7d6599361c2e7c33cecd5f264c93d1.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42