Biber Gazı

Biber Gazı

Biber Gazı

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 08 Ekim 2011, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Biber Gazı
 
Sokakta kime sorduysam, “işler kötü” diyor.
Eylül ayı çok kötü geçti, Ekim’de tık yok diyorlar…
Elektriğe benzine zam olunca, yediğimiz içtiğimiz ne var hepsi zamlanıyor!
Ama gelirimiz aynı bile değil diyorlar!
Bunlar sokağın ekonomisi.
Hükümetin ekonomisi ise çağ atlıyor.
Türkiye’de en çok ekonomiden ziyade terör konuşuluyor.
Biber gazları ile yapılan terörle mücadele konuşuluyor. Biber üreten çiftçiler ile biber gazı üreten firmaların ekonomileri ötekilere bakışla daha iyi.
Sanırım, 11 yıllık AKP hükümetleri döneminde biber gazı alımları rekor seviyesine ulaşmıştır. Duyduğuma gören en son biber gazını kendimiz üretmeye başlamışız.
Yani halkımıza yerli malı biber gazı sıkıyoruz.
Son günlerde gelişen olayları tüm hemşerilerim biliyor, terörist cenazeleri geldi şehrimize. Şehir mezarlığına defnettiler. Sonrasında Çavuşlu Mezarlığını ateşe veren terör yandaşları ile emniyet güçlerimiz arasında kovalamaca başladı ve yerli malı biber gazları sıkıldı. Buraya kadar, bugüne kadar yapılanlar yapıldı… Fakat her gün olunca iş bizim eve kadar geldi.
Valla biber gazı kokusundan yatamaz olduk, gözlerimiz yaşarıyor, yanaklarımız, dudaklarımız yanıyor.
Artık biber gazı etkisini kaybetti.
Biber gazı sıktığınız terör yandaşları biber gazına alışmışlar, sanki yağmur yağıyor da “yarabbi şükür” diyorlar…
Onlara biber gazından bir şey olmuyor, şehrin üstüne çöreklenen biber gazı kokuları ile olan Mersinlilere oluyor.
Sayın Valim, Emniyet Müdürüm, biber gazı yerine başka bir çözüm bulmanızı rica ediyorum.
Ve konuyu bir fıkra ile bağlıyorum:
“Bir genç kız;  çiftlik sahibinin oğluna gelin gelmiş. Genç kız, çiftliğe gelir gelmez ineklerin pisliğinden yayılan kokulardan rahatsız olmuş ve uyku yüzü görmez olmuş. Bir gün eline su kovalarını almış ineklerin bulunduğu ahırı temizlemeye başlamış. Her gün saatlerce temizliyormuş. Bunu fark eden kayınbabası; “ Kızım boşuna yorulma o kokuları yok edemezsin!” demiş… Demiş ama genç kız kokuyu yok etmekte kararlıymış. Temizlemeye devam etmiş. Ve aradan geçen iki ay sonra, koşa koşa kayınbabasının yanına gelmiş sevinçle: “Baba, Baba! Bak artık koku yok! Koku gelmiyor, temizledim onu.” Demiş.
Gelin kızına, tebessüm eden kayınbabası: “ Kızım, koku yerinde duruyor. Sen kokuyu yenmedin, kokuya alıştın, artık onlar gibi kokuyorsun.”
Onlar biber gazına alıştı, sıra Mersinlilere gelmeden, biber gazına son verilmeli.
 
 
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/312986e4bef7b69f24548b506c56e4f6.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42