Özgür

Özgür

Özgür

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 04 Kasım 2011, Cuma

Haberi Paylaşın:Özgür

 

Cumhuriyet’in ilan edildiği gün Ay yıldızlı koyun doğuyor. Koyunun sahibi Tuncay Can isimli çiftçinin gözlerindeki sevinci görmemek mümkün değil. Koyunun cinsinin çok iyi olduğunu söylerken adını sorduğumda ise Cumhuriyet’in ilan edildiği gün doğduğu için özgür koyduk, dedi. Bundan daha güzel bir mutluluk olamaz.

Özgürlük insan içindir.

Canlılar içinde özgürlüğe ihtiyacı olan tek canlı bence insandır.

Düşünebilen, üretebilen, ürettiğini paylaşabilen, birlikte yaşamanın büyük bir erdem olduğu fikrinde birleşen insanların elbette özgür olması gerekir. Özgürlük, Cumhuriyetle özdeşleşmiş bir kavramdır.

Cumhuriyet rejimi ile bağnazlıktan kurtuluyoruz. 

Cumhuriyet ile 2023’leri hedefleyebiliyoruz.

Cumhuriyet ile üretebiliyoruz, satabiliyoruz ve kendimizi daha güçlü hissedebiliyoruz.

İşte bize Cumhuriyeti kazandıran büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm tarihide 10 Kasım.

Özgürlüğümüzü tehdit eden içteki ve dıştaki teröristlerin askerlerimizi ve polislerimizi şehit etmelerinden dolayı; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı buruk kutladık. Bari 10 Kasım 1938’de Hakkın rahmetine kavuşan önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölüm yıldönümü olan 10 Kasım günü bütün devlet erkanı ile birlikte rahmetle analım. Yad edelim.

Bu arada Kurban bayramını hep birlikte yaşayacağız. Kurban fiyatlarının çok yükseklerde olduğunu biliyorum. Ülkemizde çok daha ucuza üretilmesi gereken kurbanlık hayvanların bu kadar pahalı olması da iyi değil.

Cumhuriyetimizin güçlü ve  kuvvetli olması için  kararlılığını koruyan ve sabreden, özgürce yaşamayı kendisine ülkü edinen Türk Milletinin Kurban bayramını kutlar; bayramın sağlık mutluluk ve huzur getirmesini dilerim.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/6afdb1448cb58b753e8085c076a92681.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42