Bayram Tadında Bayram Kutlamak

Bayram Tadında Bayram Kutlamak

Bayram Tadında Bayram Kutlamak

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 14 Kasım 2011, Pazartesi

Haberi Paylaşın: 

Bayram Tadında Bayram Kutlamak

 

Bir bayram daha geride kaldı. Bayramı tadında geçirelim istedik ama doğal afetler ile yapay afetler bize bu tadı vermedi.

Bir yandan Van depreminin artçısı 5,6; Van’ı bir kez daha yıktı. Vatandaşlarımız yine göçük altında kaldı. Sağ kurtarılanların yanı sıra maalesef ikisi gazeteci meslektaşımız olmak üzere 22 kişiyi kaybettik. Bir de can kurtarmaya gelenlerin göçük altında kalması ve bunların içinden Japon birinin sağ kurtarılması ne kadar sevindirici olsa da bir diğerinin hayatını kaybetmesi bizleri o kadar derinden üzdü. Beni asıl duygulandıran ise sağ kurtulan Japon bayanın kurban bayramında kurban kesip etini depremzedelere vermesi oldu. Cenab-ı Allah göçük altından O’nu sağ olarak çıkmasını bizlere nasip etmesi, duanın önemini bir kez daha öne çıkardı. Allah Yardımcımız olsun.

Diğer yandan en acı olan afet ise yapay olanıydı. Yani terör. PKK’lı teröristler yine boş durmadı. Askeri araçlara saldırdılar, polislere saldırdılar. Bir de Van’da ‘Vali istifa’ diye ortalığa slogan atan Van’lı kardeşlerimiz vardı. Bu sloganların depremle boğuşan halklı memnun edeceğini hiç sanmıyorum. Öte yandan yine PKK’lı bir terörist deniz otobüsü kaçırdı. Otobüsteki masum insanlara gece boyunca korkulu dakikalar yaşattılar.

Bu olaylar bayramı bizlere tadında geçirtmedi. Yine de sabır en büyük ilaçtır. Türk Milleti sabrederek en iyiye her zaman ulaşmıştır. Her şeye rağmen kurbanlarımızı kestik, bayramı yaşadık. Allah kabul etsin.

Bir diğer tarih ise 10 Kasım’dı. Atamız Mustafa Kemal Atatürk’ün öldüğü gündü. O’nu da rahmetle andık.

Bu arada uzun bir bayramın ardından yeniden iş başı yapmanın heyecanını da yaşıyoruz. Esnaflar milletin bel kemiğini oluşturur. Onların özverili gayretleri ile ülkenin ekonomisi şekilleniyor. Ülke kalkınıyor. Güçleniyor. Uzun tatiller gerçekten esnaflarımızı etkiliyor. Buna da bir çare bulunması iyi dilek temennileri çerçevesinde düşünülmeli.

Bayram tadında bayramları kutlamak dileğiyle hoşçakalın.

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/043a6df49a7091632fddc9d418e243f3.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42