Soykırım Türklere Yapılmıştır

Soykırım Türklere Yapılmıştır

Soykırım Türklere Yapılmıştır

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 24 Aralık 2011, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Soykırım Türklere Yapılmıştır
 
Türkiye Cumhuriyeti Devleti genç ve dinamik bir yapıya sahiptir. Bu yapısı ile oluşturduğu güç, Ortadoğu’da söz sahibidir. Fakat bu sözün sahipliğini yerine getirememesi için, bünyesinden sorunlar üretilmiştir. Bunların en önemlisi asılsız “Ermeni soykırımı”iddiaları ile gündem oluşturulan “Ermeni Sorunu” diğeri ise, terörün desteklediği Kürt sorunu.
Bu iki sorunda yapaydır ve 1974 Kıbrıs Barış Hareketi’nden sonra ülkemizin gücünün zayıflatılması amacıyla ortaya çıkartılmıştır. Gündem oluşturulması içinde içte ve dışta çalışmalar yapılmaktadır.  Hala da yapılmaya devam edilmektedir. Bunun en son örneğini Fransa adlı devletin “Ermeni soykırımı yoktur diyenlere ceza verilmesini içeren bir yasayı meclislerinden geçirmesi “olmuştur.
Yani., Fransa’da Ermeni Soykırımı yoktur diyemeyeceğiz!
Allah’tan Fransa vatandaşı değilim. Düşünün bir kere! Fransa’ya iş seyahatine gideceksin, Fransız iş adamı ile konuşurken ağzından Ermeni soykırımı yoktur diye bir cümle kaçıracaksın haydi kodese!... Türk olman bile önemli değil, çünkü yasaya karşı geldiğin yer Fransa.
İyi ki; Cezayir hakkında böyle bir karar almamışlar. Biz de gider Fransa’da; “Fransızlar Cezayir halkına soykırım işlemiştir” diye pankart açarız olur biter! Acaba bu da mı suç? Bence araştırıp öyle gitmeli özgürlükler ülkesi AB’li Fransa’ya!?
Ermeniler kimdir?
Sayın Cumhurbaşkanımızın dış politikada sıfır sorun ilkesi ile kucak açtığı, başkanları ile birlikte milli maçlar seyrettikleri Ermenistan adlı bir ülkede yaşayan insanlar.
Ermeniler kimdir?
Akılları estiği zaman Ağrı dağı bizim, gidip Türklerden alalım diye heyecana kapılan insanlar topluluğu.
Ermeniler kimdir?
Yüz yıl öncesinde Anadolu’dan kaçarlarken kesildiklerini iddia eden insanlar topluluğu… Bu insanlar; kendilerine soykırım yapıldı diye,  başta Amerika ve Fransa olmak üzere dünya ülkeleri nezdinde lobi oluşturup onların desteğini de alarak güya hak arayan insanlar.
Ve bu insanlar Osmanlı devletinin en sadık kulları idi. Adı da Ermeni Tebaası idi. Fakat birden bire Osmanlı Padişah’ı Abdulhamit’e düzenledikleri suikast ile başlayan ayrılık rüzgarları sonun başlangıcı olmuştur. Neticede Ermeniler Anadolu’dan gitmek istediler ve gittiler. Giderlerken ortalığı yakıp yıkan kendileridir. Eğer bir soykırım varsa, o gün yakıp yıkılan evleri ile birlikte, hunharca öldürülen Türklere karşı yapılan soykırımdır. Bunun sorumlusu da Ermenilerdir. Soykırım Ermenilere değil, Türklere yapılmıştır.
Bunun en net yanıtını ise Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’e: “Cezayir de Fransızların yaptığı soykırımdı. Sarkozy bu soykırımı bilmiyorsa, gitsin babası Sarkozy’ye sorsun” diyerek vermiştir.
Ben de diyorum ki; Sarkozy’in misyoner dedeleri de Ermenileri kışkırtıp Osmanlı’ya ihanet ettirmişlerdir. Bunun için ‘Ermeni soykırımı’ adı altında ortaya atılan iddialar tamamen asılsızdır. Soykırımı Fransa Cezayir’de yapmıştır. Ermeniler Hocalı’da, Azerilere karşı yapmıştır.  
Neticede; Fransız vatandaşları çıkartılan bu yasadan dolayı utanç duymalılar ve Cumhurbaşkanı Sarkozy’den hesap sormalılar.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/816d08009088db08c111686bd57ed500.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42