2011

2011

2011

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 31 Aralık 2011, Cumartesi

Haberi Paylaşın:2011
Bir yılı daha geride bıraktık. Allah’a şükürler olsun ki, bir yaşımızı daha sağlık sıhhat içinde tamamladık. Önümüzdeki 2012 yılında da sağlık, sıhhat, mutluluk ve huzur içinde geçireceğimiz bir yıl olmasını Cenab-ı Allah’tan dilerim. Tabiî ki Allah’tan başka avuç açıp dua edeceğimiz, dileklerde bulunacağımız bir başka ilah yoktur. Yalnız Allah’a inanır O’ndan yardım isteriz.
Bunun için: Ortak değerler, kültürel, sosyal, ekonomik ve inançlar etrafında kenetlenmiş; birlik ve beraberlik içinde yaşayan insanlar olmalıyız. Devletimizi iç ve dış tehditlere karşı güçlü kılmanın tek yolu da birlikten geçer. Bu düşünceden yola çıkarak, geçtiğimiz 2011 yılına şöyle bir bakalım.
2011 yılında milletimizin birlik ve beraberliğini tehdit eden 36 etnik yapıdan oluştuğu iddiaları yine devam etmiştir. 
2011 yılında dış siyasetimizde ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit eden gelişmeler komşu ülkelerden Irak’ta ve Suriye’de artarak devam etmiştir.
2011 yılında Arap Baharı adı altında Mısır ve Libya başta olmak üzere bir çok Arap ülkelerin de  iç savaşlar başlatılmıştır. Adeta oluk oluk Müslüman kanı akıtılmıştır.
Bir diğer komşu ülke Ermenistan ile sıfır sorun yaşayacağız diye sıcak ilişkiler kurulduğu halde, bu devlet yetkilileri “Ağrı Dağı bizimdir, Türkler soykırım yapmıştır” diye beyanatlar vermeye devam ettiler… Üstelik Fransa Meclisinde, Ermenilere soykırım yapılmamıştır diyenlere ceza vermek için yasa çıkarttılar.
PKK terör örgütü ile içteki temsilcilerinin yoğun çalışma yılı 2011 yılında olmuştur.
Türk askerlerinin PKK terör örgütünce çok sayıda şehit edildiği yıl 2011 yılı olmuştur.
Bazı illerde esnaflara kepenk kapattırılması ve araç yakılmasında da birinciliği 2011 yılı almıştır.
Memurlar ve işçilerin alım güçlerinin eridiği, esnafın sattığı malı yerine yenisini alamadığı yılda 2011 yılı olmuştur.
Üniversite öğrencilerinin eylemlerini arttırdığı; sporda şike iddialarının gündem oluşturduğu yılda 2011 olmuştur.
2011 yılı bitmeyen davalar yılı olmuştur.
Cumhuriyet döneminde sivil vatandaşların öldürüldüğü, katliamlar yapıldığı iddiaları da 2011 yılında gündem oluşturdu.
Ve yılın son günlerinde geçimini kaçakçılıktan sağlayan sivil vatandaşların öldürülmesi de ilk defa yine 2011 yılında olmuştur.
Kısaca 2011 yılı; iç ve dış tehditlerin arttığı, ekonominin kötüye gittiği bir yıl olmuştur. Allah sonumuzu 2012 yılında hayır etsin!
Ülkemizi ve milletimizi bölücülerden ve hain işbirlikçilerden, ülkemizi savaşa sürüklemek isteyen şer odaklardan Allah hepimizi korusun!

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/8612f45caf6cc67ebe1f41b71c52d0ea.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42