Gül, Hamit Tuna’yı Neden Övdü

Gül, Hamit Tuna’yı Neden Övdü

Gül, Hamit Tuna’yı Neden Övdü

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 07 Ocak 2012, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Gül, Hamit Tuna’yı Neden Övdü
 
Zaman zaman “İstikbal Okumak Bir Ayrıcalıktır” diye başlarım gazetemizi tanıtırken. Mersin’de yaşamakta gerçekten bir ayrıcalıktır. Kışı, bahar gibi serin; yazı, yayla gibi yaşadığınız güzel bir şehir Mersin. Ekonomiktir, fazla para harcamazsınız. Sebzesi meyvesi çoktur ve ucuzdur. Turistlerin merak ettiği tüm doğa harikaları yine Mersin’dedir. Dağ ve deniz iç içedir. 20 dakikada Toroslara çıkarsınız aynı zamanda geri dönüp denizinde yüzersiniz.
Onun için emekli şehri denmeye başladı Mersin’e. Türkiye’nin hangi vilayetinde olursa olsun emekli olan bir insana “nerede yaşamak istersiniz?” diye sorsanız, kesinlikle “Mersin” diyecektir.
Bu nedenle nüfusu her geçen gün hızla artan bir şehir olmuştur Mersin. Nüfus artışlarıyla birlikte insanların eğitim ve sağlık gibi iki önemli konudaki ihtiyaçları da artmaktadır.
Mersin’in merkezinde 4 ilçe vardır. Bu ilçelerden Toroslar ilçesi toprak ve arsa yönünden rahat bir ilçe görünümündedir. Hem eğitim için hem de sağlık için toprak, arsa rahatça bulunur. Fakat son günlerde özellikle eğitim için, yani okul binası yapmak için Toroslar ilçesinde arsa sıkıntısı olduğundan sıkça bahsedilir oldu. Hatta Toroslar Belediye’sinin okul yapılması için yer vermediği bile iddia ediliyor… Üzülmemek elde değil!
Çünkü; konu hakkında Mersin Milli Eğitim Müdürü’nün görüşlerini sizlerle paylaşıyorum. Öyle sanıyorum ki; Toroslar Belediye’sinin “Çocuklar İçin El Ele” adlı AB Programının kapanışında konuşan Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül’ün konuşmasını okuduktan sonra; Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya eğitim dalında bir teşekkür plaketi verilmesi gerektiğini sizlerde düşünürsünüz.
GÜL; NE ZAMAN ARSA İSTESEK
BAŞKAN TUNA BİZE ARSA TAHSİSİ YAPMIŞTIR
Mersin Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül’ün Başkan Hamit Tuna hakkında ki övgü dolu sözleri; “Toroslar Belediye Başkanımız 2012’de bağımsız bir anaokulu yapma sözünü verdi. Ben başkanımızı bu çalışmasından dolayı gerçekten huzurlarınız da tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Bu ilimiz adına da önemli bir çalışma olacak. Toroslar, bizim eğitim bakımından okul arsaları bulunması bakımından en sorunsuz ilçemiz. Sağ olsun başkanımıza ne zaman gitsek bu bölgeyi bize tahsis edin şu arsayı bize verin biz buraya okul yapacağız dediğimiz de hiç itirazı olmadı.
Çok kıymetli bir arsası daha vardı. Orada, biraz burayı vermesek, dedi. Ama sonunda o arsayı da bize tahsis etti. Biz o arsayı da yine okul, bir konferans salonu yaparak tüm eğitim faaliyetlerinin bitirilmesinde kullanacağız. Hatta yine okul arsası istiyorsanız isteyin yine veririz diyor. Fakat biz Akdeniz de gerçekten okul arsası bulmakta zorlanıyoruz. Okul yapmak istiyoruz ama arsa verilemiyor. Toroslar’da sayın belediye başkanımızın eğitime verdiği önem sayesinde böyle bir sıkıntı yaşamıyoruz. Ne zaman arsa istesek bize arsa tahsisi yapmıştır.”
***
Ben şahsıma yapacağım ilk etkinlikte, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya eğitime verdiği katkıdan dolayı bir teşekkür plaketi vereceğim. Ya sizler?

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/cdce745e9b6c29698b9bb61b82eb5ef3.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42