BİR YILI TAMAMLARKEN

BİR YILI TAMAMLARKEN

BİR YILI TAMAMLARKEN

Ali Kaplan

Son Güncelleme: 11 Ocak 2012, Çarşamba

Haberi Paylaşın:BİR YILI TAMAMLARKEN ve 666 SAYILI K.H.K.

 

 

Mersin’de mümtaz bir yere sahip olan Mersin İstikbal Gazetesi’nde bugün 49.yazıyı yazıyorum. Bir yılı da tamamlamış oluyorum.

Yazılara ilk başlayacağımda bu kadar uzun soluklu yazabileceğimi de tahmin edemiyordum.

Ancak siz değerli okurların; soru,görüş , eleştiri ve kısaca destekleri ile 49. sayıya kadar ulaştık. Çok şükür.

İnsanlarımızla bir şeyleri paylaşmak,.onlara yardımcı olmak elbette çok güzel bir konu. Bildiklerini paylaşmak,. Sorulan sorularla az-çok toplumun hangi konuda daha da bilgilendirme ihtiyacı olduğunu da görebiliyoruz.

Bu hafta aslında ülkemizde maaş sistemini önemli ölçüde etkileyen kamu da çalışan bazı kesiminde tepkisini çeken 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve bununla ilgili Tebliğden de çok kısa bir iki özetle bahsetmek istiyorum.

İleri ki zamanda daha geniş açıklamaya çalışacağım.

Özellikle Yükseköğrenim mezunu olup aylık derecesi ileride olan kadro nedeniyle maaşlarında yeterli derecede artış olamayan memurlar içinde önemli bir artış sağlanmıştır.

Bu düzenlemede mağdur edilen kesimlerden biri de Yardımcı Hizmetler sınıfında görev yapan personel.

 

Daha önce Ek Ödeme Oranları %63 iken yeni düzenlemeyle bu oran %80 ‘ e yükseltildi. Yardımcı hizmetler sınıfındaki bir personel aylığını 1-4 derecelerden alırsa bu oran %90 olacaktır.

Umarım yukarıda izah etmeye çalıştığımız aksaklıklar kısa zaman içerisinde düzeltilerek telafi edilir.

           

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ DE KUTLU OLSUN.

 

Sağlıklı günler dileğiyle...

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/f292fbdbab894c9dd6cc04c934bb6ffe.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42