Güçlü Kim?

Güçlü Kim?

Güçlü Kim?

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 26 Şubat 2012, Pazar

Haberi Paylaşın: 
Güçlü Kim?
 
Güçlü kim diye sorarsanız ben derim ki, yaptığı işi kabul ettirebilendir. Güçlüsünüzdür ama bu gücü diğer insanlara veya topululuklara kabul ettiremiyorsunuz. Gönlünüz ister ki onlar gelip ağam sen güçlüsün desinler… ama öyle olmuyor. Bir şekilde gücünüzü kabul ettirmek zorundasınız. Yoksa dağları ben yarattım deseniz bile sizin gücünüzü kimse fark etmez. Gücünüz itibarda görmez.
Türkiye güçlü ülke diyoruz, dünyada kendi kendine yeten tek ülke diyoruz. 75 milyon nüfusu 300 milyonluk Türk dünyası ile Ortadoğu’da söz sahibi bir ülke diyoruz… Fakat bir türlü bu gücümüzü bazı ülkelere kabul ettiremiyoruz. Yani bir ABD gibi, bir Rusya gibi, bir Çin gibi, bir İngiltere gibi bir Fransa gibi veto kullanabilen ülkelerden biri olamıyoruz. Olmadığımız gibi o ülkelerin BM’de aldığı kararlara da uymak zorunda kalıyoruz.
İşte Suriye nerden baksanız bir yıl olmak üzere, Esad’a kafa tuttuk! Arkası kesildi. Neden kesildi Çin ve Ruslar olaya el koydular. Suriye halkına ve Esad’a arka çıktılar. Hani güçlüydük. Gücümüzü neden kabul ettiremiyoruz.
Lafla peynir gemisi yürümez demiş atalarımız. Yıllardır  kendi içimizde kuvvetler çatışması yaşarsak hangi güçten bahsedebiliriz Allah aşkına … İçte birlik ve beraberlik içinde olmalıyız ki dışa demir yumruk olalım.
Türk Milleti, tarihinden aldığı bir güce sahiptir. Bu gücümüzün var olduğunu iyi bilmeliyiz. Bu gücü kullanabilmek için çareler üretmeliyiz.
2012 yılı gerçekten Müslüman Türk evladını yetiştirecek bir yıl olmalı. Başbakan dindar gençlik yetiştireceğiz demişti. Dindar gençlik yetiştireceğimiz bu yıldan başlayıp boşa geçmiş yıllara inat en azından önümüzdeki yılları dünyada süper güç olmuş bir Türkiye ile yaşamalıyız. 
Bunun için vakit geçmiş sayılmaz. Türklüğünü iyi bilen, dinini yaşayan, vatanını canından çok seven, ailesine bağlı, bilgili, ahlaklı bir nesil; güçlü olduğunu da, tüm dünyaya dün olduğu gibi bugünde kabul ettirir.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/4e57104b2077471a7887eefe3395af4e.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42