Kümede Kaldık!

Kümede Kaldık!

Kümede Kaldık!

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 31 Mart 2012, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Kümede Kaldık!
Geçtiğimiz hafta dört, dörtlük eğitimi anlatırken, heyecanın önemine değinmiştim. Heyecan olmadan yaprak bile kıpırdamaz. İnsan yapacağı işler öncesinde, heyecan duymalı. Yani meraklanmalı… Ne olacak, nasıl olacak, başarabilecek miyim? Gibi soruların yanıtını ararken zaten insan kendini, yapacağı işin heyecanına kaptırır gider…
Peki iş yapmak ne demek? Tabiî ki iş yapmak demek üretmek demek, üretim demek kalkınmak demek, kalkınma ise, huzur mutluluk ve refahı getirir. Neticede başarı gelir.
Hedeflenen nokta tam 12’den vurulur.
Demek ki, son nokta hedef oluyor.
Bu bağlamda, Mersin İdman Yurdu’nun geldiği son noktayı bir değerlendirelim.
Geçtiğimiz sezon Süper Lig’e çıkartılan MİY, bu sezon oynadığı 33 maçta topladığı puanlarla ligde kalmayı garantiledi.
Mersin’in Akdeniz Oyunları öncesinde bir Avrupa takımı ile Mersin’de maç yapması benim en büyük hayalim ve spordaki tüm heyecanlarımı oluşturuyordu. Fakat gelinen noktada, MİY’in hedefi Avrupa değilmiş. Öğrendik.
Mersin İdman Yurdu heyecanı, neden kümede kalma olarak hedeflendi? Sayın Kulüb başkanımız Ali Kahramanlı bu sorunun yanıtını mutlaka kamuoyu ile paylaşacaktır. Ben, son  Karabük maçını izledim ve Mersin İdman Yurt’lu oyuncuların canı isteyince maç kazandığına canı istemeyince maç kaybettiklerine kanaat getirdim. Elbette Karabük maçını galip bitirirlerdi. Hatta geçtiğimiz hafta Samsun maçını da galip bitirirler ve MİY’in adını play-of maçlarına yazdırırlardı. Ama olmadı. Sanırım hedef kümede kalmaktı. Hedef kümede kalmak olunca, heyecan da bu hedefte son buldu. Sağlık olsun. Çünkü; Mersin İdman Yurdu, Mersinlilerin heyecanını doruğa çıkaran güzide bir takımımızdır. Hem Mersin ekonomisine katkı sağlıyor hem de Mersin’in tanıtımına. Gelecek yıl Süper Lig’de oynayacağı maçlar için şimdiden başarılar diliyorum.
Heyecanlı nesillerin yetişmesi ve bol heyecanlı maçların oynanması dileğiyle… Sağlıcakla kalın!

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri