O da ne?

O da ne?

O da ne?

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 26 Mayıs 2012, Cumartesi

Haberi Paylaşın:O da ne?
 
Bölünmüş duble yollar, tüneller derken… Türkiye ulaşımda çağ atladı diye imaj yapılırken o da ne? Mersin’den Ankara’ya giderken delik deşik yolları görünce ‘o da ne ?’ demek zorunda kaldım.
Türkiye’nin başkenti Ankara. Anadolu’nun ortasında konuşlanmış güzel bir kentimiz ve başkentimiz Ankara. Anadolu’nun kuzeyinden güneyinden, doğusundan, batısından gelen tüm yollar Ankara’da kesişiyor. Birleşiyor ve bütün kalpler orada atıyor.
Mersinli MHP Yöneticilerinin kalbi de Cuma günü (25 Mayıs 2012) Ankara’da Genel Merkez’de attı. Bu vesile ile ben de, Ankara’ya otobüs ile yolculuk yapma fırsatını buldum.
Mersin’den Pozantı’ya kadar kaymak gibi bir yolda gittik.
Pozantı-Ulukışla arası da yeni yapılan tünelli otoban ile çok güzel olmuş. Hatta ardı ardına açılan tünellerden otobüsümüz geçerken böyle güzel yollarda güvenli bir yolculuk etmenin hazzını yaşadım. Ayrıca devletimizin gücünün hizmete yansımış halini görünce bir Türk olmaktan da gurur duydum.
Fakat Ulukışla-Ankara arası yaptığımız yolculuk çok kötüydü… Yaklaşık 300 km’lik yol boyunca yapılan tadilatlar nedeniyle otobüsümüz 30 ile 60 km hız arasında gitti. Tek şeride bindirilen yollarda otobüs sürmekte her şoförün harcı değildi… Bir de tadilat yapılmayan yolların asfaltı da kaymak gibi değildi, sanki kağnı yoluydu. Bu yolda paldır küldür giden otobüs maalesef istenilen hızla gidemiyordu. Mersin Seyahat firmasına ve bizlere başarılı bir yolculuk yaptıran kaptanımıza da bu arada teşekkür ediyorum.
Dağları delip tünel yapan devletimiz ve onun adına hizmet üreten hükümetimiz maalesef bu tadilatlar nedeniyle bir türlü şehirlerarası yolları düzene koyamıyor. Özellikle Mersin-Ankara yolu…
Kötü yollar nedeniyle, otobüsle yolculuk yapan yolcuların ulaşacakları yere geç gitmelerinden dolayı hem zamanları boşa gidiyor hem de yolculukları çileli oluyor. Bir de trilyonluk otobüslerin her çukura giriş çıkışında vidaları gevşiyor, arızalar oluşuyor… Yazık değil mi?
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/d1ef65f8811be60b02e2b622946525a8.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42