MHP Gücüne Güç Kattı

MHP Gücüne Güç Kattı

MHP Gücüne Güç Kattı

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 02 Haziran 2012, Cumartesi

Haberi Paylaşın:MHP Gücüne Güç Kattı
 
MHP’nin ilçe başkanları ve yönetimlerinin, İl Başkanı Mahmut Tat ve il yönetimi ile birlikte MHP Genel Merkezi’ni ziyaret etmeleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Büyükşehir’i istiyorum” mesajı, Mersin siyasetinin ısınmasına yol açtı. Özellikle AK Parti kanadı bu ziyareti çok önemsedi. Çünkü 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde rakip olarak MHP’yi görüyorlar. Bunun için MHP’de bir dönem hizmet etmiş ve şu anda da aktif olmayan siyasetçilerini tek tek ziyaret ederek, AKP’lileştirme çabaları da biliniyor.
600’ü geçkin parti yöneticisinin Ankara ziyareti MHP’nin gücüne güç katmıştır. İl Başkanı Mahmut Tat’ın Büyükşehir’i kazanma azmini arttırmıştır. Bu nedenle; MHP’nin gücüne güç katması AK Parti’nin Büyükşehir’i kazanmasını zorlaştıracaktır.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin huzurunda Mersinli tüm ilçe yönetiminin ve İl yönetiminin yer almasını hedefleyen MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat;  bu hedefini başarı ile yerine getirmesi, hem parti içi muhalefeti kendine çekmesi hem de Mersin’de, MHP’nin birinci parti olduğunu bir kez daha göstermesi açısından önemli olmuştur.
43 binlerden, 109 binlere oy artırımını Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı döneminde sağlayan Mahmut Tat, MHP adına bir kez daha seçime girecek ve bu kez Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kaybetmeyi hiç düşünmeyecektir. MHP’deki sinyaller şu an bunu gösteriyor.
 
***
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Mersin’i istiyorum, ilçe ve belde belediye başkanlıkları ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı istiyorum mesajı bir anda Mersin siyasetine bomba gibi düştü. İl teşkilatının genel merkez ziyareti sonrasında konuşulan, Büyükşehir isteği için çalışmalara derhal başlayan Mahmut Tat, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı nasıl kazanırız sorusunun cevabını, Mersinlilere anlatmaya başladı bile… Geçen seçimdeki projelerine yenilerini ekleyen Mahmut Tat, 15-20 kişilik ev toplantıların da bu projelerini Mersinlilere anlatıyor.
***
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partililerin ziyaretinde yaptığı konuşmada çok önemli mesajlar da verdi. Bunlardan birisi, MHP üzerine oynanan oyunların, üç şekilde yapılmaya çalışılmasını anlatmasıydı.
“Birincisi: MHP’yi itibarsızlaştırmak, ikincisi: MHP’yi etkisizleştirmek, üçüncüsü: MHP’yi sıfırlaştırmaktır. Yani Türk siyası hayatından silmektir.”
Bu oynanan oyunları bilmeyen kişilerin MHP’de siyaset yapmasının zor olduğunu söylüyordu, Genel Başkan Bahçeli. “MHP çok zor şartlar altında mücadelesini sürdürmektedir. Mersin’de birinci parti olma özelliğini koruyarak bu davaya katkılar sağlamaktadır. Bu özelliğinizin devam etmesi gerekmektedir. Mersin’de olabilecek herhangi bir çözülme, Türkiye’de hedefe uzanmak isteyenler için çok önemli bir merhaledir. Mersin’de her an her şey ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle de önümüzdeki günler itibariyle... Onun için siz değerli arkadaşlarımız hangi sorumluluğu üstlendiğini bilmek durumundadır” dedi.
Bu mesajlar da gösteriyor ki, MHP’nin Mersin’deki siyaseti çok önemli. Çünkü Mersin ili MHP’ye şeref katan bir il olarak kabul görmüştü Bahçeli’nin gözünde…. “Mersin MHP’nin gözbebeği” ifadesiyle de bunu pekiştirdi.
Ve bu nedenle, 3 Haziran 2012 tarihinde Erdemli Türkmen Şöleni’ne katılıyor. MHP Lideri Devlet Bahçeli… Mersin’i istiyor, Büyükşehir’i istiyor!
***
MHP Mersin il Başkanı Mahmut Tat’ta bu isteği çok iyi bildiği için Genel Merkez ziyaretini tüm ilçe teşkilatları ile birlikte yaptı. Belediye başkanlarını davet etti, Meclis üyelerini davet etti, İl Genel Meclisi üyelerini, Meclis Başkanını davet etti, il ve ilçe kadın kollarını davet etti. Böylece geniş katılımlı ziyaret Mersin gündemini MHP lehine çevirdi.  Bir haftadır Mersin’de MHP konuşuluyor…
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Mersin’i çok önemsiyor. Mersin’deki çözülmelerin etkilerinin tüm ülkeye yansıyacağını biliyor. Bunun için Erdemli’de Türkmen Şölenin’e katılıyor. “Mersin’i istiyorum, Büyükşehir’i istiyorum” sözleri ile Mersin’e geliyor.
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/05db5f5330a3b8c70304278a5bcb41a7.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42