Kök Hücre İçin Kan Bağışladılar - Mersin İstikbal Gazetesi

Kök Hücre İçin Kan Bağışladılar

İstikbal Haber/ Kızılay ve Mersin Eczacı Odası’nın işbirliği ile yürütülen z bir sosyal sorumluluk projesi olarak adlandırılan kan bağışı Mersin Eczacılar Odası’nda gerçekleşti.

Benzer Haber Başlıkları

 • Diyabetle Sağlıklı Yaşam İçin 15 İpucu

  Yanlış beslenme alışkınlıkları ve hareketsiz yaşam halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabetin adeta salgın halinde yayılmasına neden oluyor. Alınan fazla kilolarla yakından ilişkisi olan diyabetin önüne geçebilmek için günlük beslenme düzeninde değişiklikler yapmak, atılacak

 • Büyükşehir, Isınmadan Kaynaklı Hava Kirliliğine Dikkat Çekiyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, kış mevsiminin yaklaşması nedeniyle ısınmadan kaynaklı hava kirliliği konusunda vatandaşları uyarıyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ise hazırladığı afişler ile vatandaşların farkındalığını artırarak, hava kirliliğinin önüne geçmeyi hedefleniyor.

 • 10 Reçetenin 3'ünde Antibiyotik Var

  Türkiye’de herhangi bir hastalıkla hastaneye başvuran 10 bireyden 3’ünün reçetesine antibiyotik yazılıyor. Antibiyotik kullanımının tüm Türkiye ve dünyada bu kadar yaygın olması ilaca karşı direnci artırırken 2050 yılında antibiyotik direncine bağlı ölümlerin tüm dünyada 10 milyonu aşması bekleniyor.

 • Yalnızlık sağlığa zararlı

  Yalnızlık, sosyal ve toplumsal bağların eksikliği; iltihaplanma, astım hatta daha yüksek ölüm oranlarıyla bağlantılı. Bu nedenle, yalnız olduğunuzu farketmek ve diğer insanlarla daha derinden iletişim kurmak için adımlar atmak önemlidir.

 • Mevsim Geçişlerinde Çocuk Sağlığına Dikkat

  Yaz mevsiminin sona ermesi ile birlikte hava sıcaklıklarındaki ani değişimler bağışıklık sistemini olumsuz etkileyerek, çeşitli hastalıkların yayılmasına zemin hazırlıyor. Bu süreçte ebeveynlerin bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerekiyor. Memorial Ankara Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. İncilay Üstündağ, sonbaharda çocukların sağlığını korumanın 8 etkili yolu hakkında bilgi verdi.

Son Güncelleme: 04 Mayıs 2017, Perşembe

Kök Hücre İçin Kan Bağışladılar

“Öne Çık Hayat Kurtar”

 

İstikbal Haber/ Kızılay ve Mersin Eczacı Odası’nın işbirliği ile yürütülen z bir sosyal sorumluluk projesi olarak adlandırılan kan bağışı Mersin Eczacılar Odası’nda gerçekleşti.

Mersin eczacı Odası Başkanı Hüseyin Şimşek, Türk Kızılay ile  beraber “Öne Çık Hayat Kurtar” sloganıyla bir sosyal sorumluluk projesi başlattık ve Eczacı odamızın değerli üyeleri, eczanelerimizdeki teknisyenlerimiz, ecza kooperatifimizin çalışanları, kadın komisyonumuzunda öncülüğünde bir proje.

 

EĞER BU PROJEDEN BİR KİŞİ, İKİ KİŞİ DAHİ FAYDALANSA BİZ AMACIMIZI YERİNE GETİRMİŞ OLACAĞIZ

Mersin de Türkiye de ve belki de dünyada ilik nakli için bekleyenler, kan iliği için bekleyen ve umut vari,  yani bir yüreğin bir çocuğun bir canın kahramanı olmak için bu yola girdik. Eğer bu projeden bir kişi, iki kişi dahi faydalansa biz amacımızı yerine getirmiş olacağız diye düşünüyorum. Bütün arkadaşlarımın bu nedenle bu tür projelere destek vermesini ve Türk Kızılay’ına doner olmak üzere ilik nakli için doner olmak üzere kan vermesini temenni ediyorum.”dedi.

 

 

Etiketler : mersin  eczacı  kan  bağış 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri